Wyświetlanie 1–48 z 68 wyników

Koty to niesamowite zwierzaki. Oddani indywidualiści. Wierni, ale na własnych zasadach. Samotnicy, ale lubiący być w centrum uwagi (oczywiście wtedy, kiedy wyrażą taką wolę). Określeń i opisów odzwierciedlających charakter i naturę kociaków można znaleźć naprawdę wiele. Każdy, kto jest właścicielem, i przyjacielem kota wie, że to stworzenia wręcz niesamowite. Naszym obowiązkiem jest więc dbać o jak najlepszą jakość ich życia, a karma dla kota odgrywa w tym procesie ogromną rolę. Sprawdź, jakie posiłki są najlepsze dla milusińskich!

Sucha karma dla kota – dlaczego jest ważna?

Odpowiednie odżywianie zwierzaka to podstawa jego zdrowego i długiego życia. Posiłki należy dopasować do określonych cech kociaka: wagi, rasy, wieku, ale także potencjalnych problemów zdrowotnych lub czasowych niedyspozycji. W każdym w tych wypadków organizm potrzebuje różnych dawek określonych składników odżywczych. Posiłkiem, który pomoże w każdej sytuacji, jest sucha karma dla kota. Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim ten rodzaj potrawy szybko dostarcza do organizmu niezbędne składniki i minerały. Kompleksowo dbamy więc o jak najlepszą kondycję przyjaciela. Kolejnym plusem jest troska o ochronę uzębienia. Twarde elementy pozwalają oczyszczać zęby, i w konsekwencji, zatrzymać powstawanie kamienia, czy nie dopuścić do rozwoju szkodliwych bakterii. Ponadto zapobiega to potencjalnym zapaleniom dziąsła. Dodatkowo sucha karma dla kota nie tworzy wspomnianym bakteriom tak sprzyjających warunków do rozwoju, jak posiłki mokre. Zanim zaczniesz podawać kociakowi suchą karmę, pamiętaj, aby odpowiednio go nawadniać. W przeciwnym wypadku może dojść do problemów z układem moczowym milusińskiego.

Karma dla kota – jaką wybrać?

W ofercie sklepu znajdziesz całą gamę produktów z kategorii suchej karmy dla kota. Nie ma potrzeby ograniczania się tylko w wyborze jednej marki! Zaopatrzysz się tutaj w posiłki z dodatkową porcją białka ryb, łączących kurczaka z owocami granatu, czy produkty dla kotów wysterylizowanych. Określ potrzeby zwierzęcia i na ich podstawie dokonaj wyboru potrawy.