Wyświetlanie wszystkich wyników: 34

LEGOWISKO DLA MAŁEGO PSA

Legowisko takie jak np sofa sprawdzi się idealnie dla małych ras. Mały pies jest w stanie wcisnąć się w każdy przytulny kąt między poduszką, a Twoim kolanem i błogo zasnąć. To czy będzie preferował legowisko dla małego psa z rantem bardziej od miękkiego materaca, zależy głównie od jego nawyków i charakteru. Oczywiście nie może być zbyt duże i należy tutaj wziąć pod uwagę nawyki i charakter Twojego zwierzaka. Sam wiesz gdzie i w jakiej formie najchętniej się rozkłada. Być może przypadnie mu do gustu posłanie w KSZTAŁCIE KORONY? Tego typu posłanie może być również legowiskiem dla kota.

LEGOWISKO DLA DUŻEGO PSA 

Duży pies taki jak Mastiff, Nowofundland, Labrador czy Dog Niemiecki to nie tylko większy rozmiar posłania, ale także kilkadziesiąt kilogramów masy. Wybierając legowisko dla dużego psa należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jakość materaca. Powinien być solidny i z dobrej jakości wypełnienia. W przypadku taniego legowiska, może zdarzyć się, że już po kilku miesiącach materac straci objętość i nasz psiak będzie leżał na podłodze. Taka sytuacja sprawia, że stawy i kości są zdecydowanie bardziej obciążone i narażone na kontuzje.

Tutaj podobnie jak w mniejszych legowiskach ważne aby posiadało ono zdejmowaną poszewkę. Przydatne są tutaj udogodnienia typu SYSTEM ZIPCLEAN, w który wyposażone jest większość legowisk Amiplay. Takie legowisko dla Labradora to azyl po dniu pełnym wrażeń.

BUDKA DLA PSA

Ta forma legowiska dla psa jest warta rozważenia w przypadku zwierząt zestresowanych, lękliwych lub takich, które lubią czasem spędzić trochę czasu w samotności. Krótka drzemka w budce

Jest to miejsce, w którym pies może się schować i odpocząć od domowników, gości lub dzieci. Wśród naszych klientów najczęściej tę formę legowisk wybierają właścicielki i właściciele małych ras. Legowisko dla Yorka czy Chihuahua’y w kształcie BUDKI to miejsce na uspokojenie się i relaksującą drzemkę.

PONTON LUB MATERAC DLA PSA 

Jeśli Twój pies lubi mieć swoje miejsce, gdzie może się swobodnie przeciągać, tarzać i bawić to ponton lub materac mogą być dla niego idealnym wyborem. Posłanie, które ma spełniać te zadania powinno być grube, przestronne i porządnie zszyte. Gąbka lub inne wypełnienie, które jest w środku nie może się przemieszczać. W tym przypadku również genialnym udogodnieniem jest możliwość zdjęcia poszewki i odświeżenia co jakiś czas.

KANAPA DLA PSA 

Co raz częściej zdarza się, że właściciele zwierząt poszukują nie tylko miękkiego legowiska dla swojego psa, ale solidnego mebla, który będzie wkomponowywał się w nasze mieszkanie. Oferta tych produktów nie jest jeszcze mocno rozbudowana, ale widzimy, że jest to wkraczający trend. Takie posłanie jest dedykowane mniejszym zwierzakom. Powinno być stabilne i porządnie wykonane. Jeśli już szukamy czegoś wyjątkowego to nie warto oszczędzać na takim mebelku. Może się zdarzyć, że w prostych i tanich wersjach kanapy znajdziemy ostre krawędzie czy źle i niebezpiecznie wykończone detale.

Legowiska dla psa – dlaczego to ważny gadżet w życiu pupila?

Łóżka dla psów to istotny gadżet w życiu kundelków i rasowców. Bez względu na to, czy mamy w domu psa miniaturkę, czy sporych rozmiarów czworonoga – każdy z nich powinien mieć swoją przestrzeń. Dlaczego to tak ważne? 

Bez względu na to, czy jesteśmy ekstrawertykami, czy introwertykami, każdy z nas potrzebuje czasami chwili spokoju, relaksu. Momentu, w którym naładuje baterie. Nie powinno nas więc dziwić, że psy także mają takie potrzeby. Chociaż są one zwierzętami, które wręcz uwielbiają spędzać czas ze swoją rodziną, każdy z nich musi mieć swoją przestrzeń. Posłanie dla psów powinno więc znajdować się w miejscu, które jest odosobnione, ale nie całkowicie odizolowane od reszty domowników. Tak, aby mógł zaznać chwili spokoju, ale nadal czuć się częścią większej grupy. 

Rodzaj łóżka dla psów uzależniony jest także od wielkości i zdrowia pupila. Przede wszystkim obszar, na którym ma relaksować się zwierzak, powinien być dostosowany do jego rozmiarów. Naturalnym jest przecież fakt, że owczarek niemiecki raczej nie odczuje komfortu na malutkiej poduszce. Ponadto legowisko dla psa należy także dobrać, kierując się potencjalnym stanem zdrowia milusińskiego. W związku z tym w ofercie sklepu trafisz między innymi na posłania dla psiaków zmagających się z problemami ortopedycznymi – kłopoty ze stawami, kręgosłupem lub odleżynami. Ponadto ważne, aby łóżko odpowiadało potrzebom szczeniaka, którego układ kostny dopiero się kształtuje. Źle dobrany gadżet może bowiem wyrządzić w dłuższej perspektywie, więcej szkód niż korzyści. 

Jak często zmieniać posłanie dla psa? 

Skrócona odpowiedź może brzmieć: to zależy. O oczywistych kwestiach jak dorastanie czworonoga już wspomnieliśmy. Drugi aspekt stanowi temperament zwierzaka oraz wytrzymałość danego produktu. Jeśli Twój przyjaciel jest fanem zabaw, w których rozrywanie przedmiotów lub ich gryzienie jest ogromną frajdą, istnieje spora szansa, że jego łóżko jest uszkodzone. Ponadto legowisko ulega także naturalnym zmianom, wynikającym z użytkowania. Kontroluj więc, czy gadżet nadal spełnia prawidłowo swoje funkcje i wciąż jest komfortowym dla psiaka miejscem. Wiele zależy także od nas, jako właścicieli. Mowa przede wszystkim o higienie i regularnym sprzątaniu. Zabrudzona przestrzeń milusińskiego i zaniedbania jego Pani lub Pana, mogą nieść ze sobą naprawdę spore konsekwencji. Może to być widoczne w potencjalnych chorobach natury dermatologicznej. Utrzymanie czystości zależy od danego produkty, jednakże najczęściej powinno się prać lub myć dane łóżko raz w miesiącu oraz reagować w przypadku incydentalnych, większych zabrudzeń.

Co jeszcze musisz wiedzieć o posłaniach dla psa?

Psie legowisko to wbrew pozorom nie tylko przestrzeń domowa! Równie dobrze może mieścić się ono na podwórzu lub w samochodzie. Oczywiście każdy z tych gadżetów powinien być dostosowany do warunków, w których będzie się znajdował. Nie zmienia to jednak faktu, że za każdym razem musi być dopasowany do potrzeb kundelka, czy rasowca.