Wyświetlanie wszystkich wyników: 44

Transportery

Chcesz ruszyć w podróż ze swoim zwierzęcym przyjacielem? A może Twój pupil musi udać się do weterynarza i potrzebujesz gadżetu, który ułatwi drogę? Wybierz transportery dla psa lub kota! Pamiętaj o dobraniu produktu odpowiednie dla Twojego milusińskiego!

Transportery dla psa i kota – dlaczego są tak potrzebne?

Bez względu na to, czy przemieszczasz się pieszo, komunikacją miejską, czy samochodem – transporter dla zwierzaka to zawsze bezpieczna rzecz. Przede wszystkim Twój przyjaciel jest bezpieczny w swoim małym królestwie. Aby psiak, czy kociak czuł się komfortowo, warto wrzucić do środka jego ulubiony kocyk bądź zabawkę. Transportery dla kota, jak sama nazwa wskazuje, mają być środkiem do wygodnego przemieszczania się (nie tylko w przypadku szczeniaków, czy małych ras psów i kotów). Zdarza się bowiem, że długie, jak i krótkie wycieczki, mogą być zbyt wyczerpujące dla czterech nóżek, lub budzą stres. Transporter powinien spełnić więc kilka ważnych funkcji, aby nieść ze sobą maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu dla milusińskiego.

Jak wybrać odpowiednie transportery dla kota lub psa?

Dobranie odpowiednich transporterów dla psa lub kota to ważna rzecz. Musimy mieć przede wszystkim na uwadze komfort pupila. Od czego zacząć? Na start – wielkość. Transporter nie powinien być za duży, ponieważ może spowodować obrażenia, lub uszkodzenia. Zbyt mały – nie będzie niósł wygody psychicznej i fizycznej. Środek transportu musi być wyłożony miękkim materiałem dla większego komfortu milusińskiego. Ponadto w budowie transporterów dla kotów, czy psów zazwyczaj zawiera się odpowiedniej wielkości siatkę zapewniającą stały, bezproblemowy dostęp powietrza, ale także optymalną widoczność. Taki gadżet powinien być również komfortowy dla właściciela. Pod uwagę warto brać chociażby to, z jakiego materiału jest zbudowany, jaką rączkę posiada? Może w zestawie dołączone są kółka? Czy sprzęt da się łatwo złożyć, lub taka funkcja nie jest potrzebna akurat w wypadku transportera dla Twojego zwierzęcego przyjaciela?