Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Zdrowy i zadbany zwierzak to szczęśliwy zwierzak! Nie od dziś przecież wiadomo, że psy i koty, tak jak ludzie, aby cieszyć się długim i szczęśliwym życiem, muszą mieć zapewnioną nie tylko odpowiednią dietę, ale i opiekę medyczną zabawę i… pielęgnację! Chcesz zrobić domowe spa swojemu pupilowi? Sprawdź kosmetyki do pielęgnacji w tym perfumy, nawilżane chusteczki, czy szampon dla psa i kota.

Pielęgnacja zwierząt – dlaczego to tak ważne?

Dbanie o odpowiednią higienę zwierząt ma w konsekwencji swoje odzwierciedlenie w ich stanie zdrowia. Zaniedbany psiak, czy kot jest wrażliwy na ewentualne bakterie bądź wirusy. Tego rodzaju intruzi mogą nieść ze sobą wręcz pasmo nieszczęść i chorób. Warto więc dbać na każdym możliwym polu o zdrowie i szczęście milusińskich. Do wyboru masz całą gamę produktów! Szampon dla kota, nawilżane chusteczki dla psów, eleganckie perfumy, lotion do czyszczenia uszu oraz oczu, środki do pielęgnacji zębów. Twój przyjaciel bezapelacyjnie zasługuje na opiekę najlepszą z możliwych!

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do pielęgnacji?

Wybierając szampon dla psa, pasty czy perfumy, w pierwszej kolejności określ, jakie są potrzeby pupila. Być może zmaga się on z problemami dermatologicznymi i potrzebuje ściśle określonych środków do pielęgnacji oraz leczenia. Niektóre z produktów warto dobierać pod wybraną rasę zwierzęcia, długość sierści, lub w kontekście określonych aktywności fizycznych uprawianych przez milusińskiego.

W kwestiach pielęgnacyjnych dużą rolę odgrywają kąpiele. Wiele osób zadaje sobie z pewnością pytanie, jak często (i czy w ogóle) kąpać kundle i kociaki. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, wiele zależy od preferencji i cech danego zwierzęcia. Z reguły zakłada się jednak, że psy powinny być kąpane raz na 3 do 5 miesięcy. Z kolei szampon dla kota używa się zdecydowanie rzadziej niż w pierwszym, opisanym przypadku. Są to jednak ogólne zasady, a każdy milusiński ma inne potrzeby, o których z pewnością najlepiej wie jego opiekun.