Wyświetlanie 1–48 z 204 wyników

Karma sucha to obecnie najpopularniejsza forma jedzenia dla psów. To tak naprawdę odwodnione składniki odżywcze, a procentowa zawartość wody w takich karmach nie przekracza 10%. Dzięki temu garść takiej karmy jest zdecydowanie bardziej kaloryczna, a przede wszystkim prostsza do podania.

Jeśli zdecydujecie się na kupno karmy segmentu Premium lub Ultra Premium, możecie mieć pewność, że podajecie psu w pełni zbilansowane pożywienie. Bogate we wszystkie składniki, których potrzebuje do właściwego rozwoju. Nie potrzeba też wtedy żadnych dodatkowych suplementów.

Dlaczego sucha karma dla psa powinna znaleźć się w jego diecie?

Aby zrozumieć, jak ważne w diecie są suche karmy dla psów, poznajmy jej właściwości. Przede wszystkim w szybkim tempie dostarcza najważniejszych dla czworonoga, niezbędnych substancji odżywczych, witamin i minerałów. Ponadto korzystnie może działać na uzębienie, ścierając szkodliwy kamień nazębny. Sucha karma dla psa to także spora kaloryczność. Mokre posiłki posiadają zazwyczaj około 75% wilgotności, sucha wersja maksymalnie 9%. Przez to ta sama porcja karmy suchej może być nawet trzykrotnie bardziej kaloryczna niż wilgotna wersja dania. To przydatne na przykład w przypadku czworonogów po rekonwalescencji, które muszą odzyskać siły. 

Jakie suche karmy dla psów znajdziesz w ofercie naszego sklepu? Wybór jest naprawdę szeroki! Każdy z posiłków to produkt z reguły hipoalergiczny, nie posiadający często szkodliwych i chemicznych dodatków. Podstawowym składnikiem bezapelacyjnie jest mięso w różnorakich postaciach, zawsze ze sprawdzonego źródła. Wołowina, wieprzowina, kaczki, króliki, ryby, drób… Każdy milusiński trafi na ulubione przysmaki. A to wszystko w pełni sprawdzone i przetestowane. Wszystko dla dobra pupila. Dzięki temu możesz zaopatrzyć zwierzęce, kuchenne zapasy na przykład w produkt łączący wołowinę, dynię i szpinak. Co kundelkowi przyniesie tego rodzaju kombinacja? To dawka witamin z grupy A, B, C oraz żelaza, cynku, fosforu i miedzi. A to tylko niektóre z ważnych dla pieska wartości. Wpłynie to korzystnie na odporność, czy trawienie. Sucha karma dla psa to idealne rozwiązanie dla Twojego przyjaciela!

Suche karmy dla psów – jak dobrać odpowiednią?

Każdy psiak jest inny. Nie mamy tutaj na myśli bycia rasowcem, czy kundelkiem. Zwierzaki po prostu mają różnorodne upodobania, chęci na określone zabawy etc. Tak też jest w przypadku preferencji kulinarnych. Miejmy jednak na uwadze, że smak to nie wszystko. Odpowiednia psia dieta zależna jest tak naprawdę od wielu czynników, wśród których wymienić powinno się wagę, wiek, rasę, określone dolegliwości lub problemy zdrowotne, przebyte zabiegi, ciąża, aktywność fizyczna. Milusiński powinien więc mieć menu dopasowane idealnie dla niego. Wszystko po to, aby długo cieszyć się pełnią zdrowia. Suche karmy dla psów mogą w tym pomóc. Jak więc dobrać odpowiednią? Jeśli masz wątpliwości, na co postawić, skonsultuj się z weterynarzem. Zawsze jednak musimy wiedzieć, czego oczekuje psiak, jakie są jego mocne i słabe strony oraz co, najprościej w świecie, sprawia mu przyjemność.