Wyświetlanie 1–48 z 55 wyników

Zimą bierzesz regularnie witaminę D, suplementujesz magnez i żelazo. Dbasz o swój organizm, aby otrzymać optymalną dawkę składników odżywczych. Ale czy wiesz o tym, że Twój pies lub kot także potrzebuje takiego wsparcia? Suplementy dla zwierząt nie tylko skutecznie uzupełnią niedobory, ale także będą wspierać jego zdrowe i szczęśliwe życie!

Suplementy dla zwierząt – dlaczego są tak ważne?

Suplementy dla psów oraz kotów to istotny element ich diety. Dlaczego to tak ważne? Przede wszystkim musimy kontrolować stan zdrowia pupila oraz na bieżąco sprawdzać, czy otrzymuje wszystkie, najważniejsze dla zdrowia elementy. Być może sama dieta i karma będzie dla milusińskiego wystarczająca. Suplementy dla kota i psa są jednak niezbędne w kilku przypadkach. Przede wszystkim w sytuacjach niedoborów. Mogą zostać one stwierdzone na podstawie badań u weterynarza, ale czasami dochodzi do sytuacji, że sam właściciel dostrzega konieczność użycia takich substancji. Rola suplementów w diecie zwierząt ma znaczenie na przykład w przypadku choroby, alergii, chwilowego osłabienia po zabiegu i operacji, lub w momencie trudnych dla psa bądź kota sytuacji społecznych (daleka podróż, przeprowadzka, dziecko w domu). Zdecydowanie więc kiedy kundelek, lub kocur zmaga się z jednych z wymienionych wyżej problemów lub komplikacji – koniecznie interweniuj.

Jakie suplementy dla zwierząt wybrać?

Suplementy dla kota lub psa mogą być podawane w różnorakiej formie: tabletek, proszku, czy oleju. To ostatnie rozwiązanie jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych. Wśród sprawdzonych produktów znaleźć można między innymi olej z łososia mający zbawienny wpływ na problemy skórne: uszkodzenia, świąd, egzemę, łysienie. Z kolei olej z wątróbek dorsza to idealny suplement dla psów oraz kotów, bogaty w witaminę D3 oraz kwasy Omega 3. Stosowanie jest proponowane w trakcie ciąży i okresie laktacji, ale zaleca się spożywanie produktu również w przypadku szczeniaków dużych ras w okresie ich szybkiego oraz intensywnego wzrostu.