Pchły u psa – jak pozbyć się problemu?

LinkedIn

Pchły to prawdziwa zmora właścicieli psów. Są one nie tylko dokuczliwe, ale i mogą roznosić wiele groźnych chorób. To właśnie dlatego trzeba się ich jak najszybciej pozbyć. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby poradzić sobie z tym swędzącym problemem swojego pupila.

Jak sprawdzić, czy pies ma pchły?

Najbardziej charakterystycznym objawem tego, że u psa pojawiły się pchły, jest nieustanne drapanie. Pupil może także uporczywie wgryzać się w skórę, co ma przynieść mu ulgę. W efekcie dochodzi do podrażnienia skóry, a nawet stanów zapalnych. U psów, które mają pchły, można także zaobserwować ich odchody. Wystarczy przetrzeć ich sierść zwilżonym ręcznikiem papierowym. Jeśli pojawią się na nich plamy, to może to oznaczać, że pies jest nosicielem pcheł. W takiej sytuacji trzeba podjąć jak najszybciej odpowiednie kroki, aby się ich pozbyć.

Jak usunąć pchły?

 Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby pozbyć się pcheł. Warto przede wszystkim zaopatrzyć się w specjalne szampony owadobójcze. Należy stosować je zgodnie z zaleceniami producenta. Dodatkowo można stosować także wcierki, które działają bezpośrednio na skórze, niszcząc znajdujące się na niej pasożyty. Jeśli te środki dostępne w sklepach zoologicznych nie działają, warto udać się z pupilem do weterynarza. Może on zastosować środki wzbogacone substancjami, które pomogą pozbyć się zarówno dorosłych osobników, jak i larw pcheł. Takie preparaty podawane są w formie kropli na skórę lub doustnie w postaci tabletek.

Jeśli Twój pupil ma pchły, to musisz zadbać o usunięcie ich nie tylko z niego samego, ale także z jego otoczenia. Dokładnie wypierz jego posłanie, aby pozbyć się larw, które mogą się w nim znajdować. Nie zapomnij także o zabawkach oraz innych przedmiotów, z którymi na co dzień ma styczność. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że udało Ci się pozbyć skutecznie tego swędzącego problemu.

Warto także zabezpieczyć swojego pupila przed pchłami. Profilaktycznie możesz stosować specjalne krople lub obroże nasączone preparatami owadobójczymi. Dzięki nim Twój pies będzie skutecznie chroniony przed tymi pasożytami.

Zobacz także:

Jak skutecznie dbać o higienę psich uszu?

Recenzja karmy: Farma Tłoczona na zimno

Przysmaki dla psa – kiedy i po co je podawać?

Komentarz 1

  1. Bardzo ciekawy artykuł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *