Oleje rybne w psiej i kociej diecie

LinkedIn
Oleje rybne w psiej i kociej diecie

Suplementy to środki, które wzbogacają dietę i uzupełniają ją o cenne witaminy i minerały. Coraz częściej stosujemy je także w żywieniu zwierząt. Jednym z najczęściej wybieranych suplementów są oleje rybne. Jak wpływają na zdrowie psa i kota? Jaki olej warto wybrać? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat drogocennych właściwości tego niezwykłego składnika!

Czym są tłuszcze i dlaczego są tak ważne?

Tłuszcze są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dostarczają energii narządom i tkankom. Mają właściwości przeciwzapalne i zmniejszają ryzyko chorób. Wspierają prawidłowe działanie układ krwionośnego i nerwowego. Najzdrowsze dla organizmu (również psa i kota) są nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Ich cennym źródłem są właśnie oleje.

Jaki olej jest najlepszy?

Na półkach w sklepie znajdziemy wiele rodzajów olejów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Te drugie są najlepiej przyswajalne dla psów i kotów. W nienasycone kwasy tłuszczowe bogate są przede wszystkim ryby, szczególnie te tłuste. Należą do nich m.in. makrela, pstrąg, kryl czy dorsz. Najpopularniejszy jest jednak łosoś. To właśnie olej z tej ryby należy do najchętniej wybieranych. Zbyt częste używanie oleju z wątroby dorsza (czyli popularnego tranu) może grozić hiperwitaminozą.

Na co dobry jest rybny olej?

Kilka kropel oleju w miseczce psa czy kota przyniesie wspaniałe rezultaty. Polepszy wygląd skóry i futerka, wzmocni serce i zęby, wspomoże pracę wątroby, złagodzi alergię, zapewni zwierzakowi lepszą odporność. Poprawi działanie mózgu, wzroku, przyspieszy regenerację organizmu, poprawi samopoczucie i zmniejszy ryzyko zachorowania na nowotwory. Oleje są też silnym antyoksydantem — pomogą naszemu przyjacielowi dłużej zachować kondycję i młodość.

Jak podawać oleje rybne?

Podawanie oleju rybne jest banalnie proste — niewielką ilość dodaje się codziennie do karmy. Zawsze należy przestrzegać dawkowania, określonego przez producenta. Warto wybierać oleje w nieprzezroczystych butelkach — narażone na promienie słoneczne szybciej się psują. Zanim zaczniemy suplementować zwierzę, koniecznie zapytajmy o poradę weterynarza.

Komentarz 1

  1. Codziennie dodajemy olej rybny do posiłku 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *