Dziczyzna w psiej diecie

LinkedIn
Dziczyzna w psiej diecie

Często właściciele psiaków nie postrzegają dziczyzny jako źródła białka w żywieniu swoich pupili. Jest to jednak jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o dietę naszych czworonożnych przyjaciół. Powodem, dla którego wiele firm zajmujących się karmą dla psów nie oferuje opcji dziczyzny, jest to, że jest ona droższa – wykorzystanie innych źródeł białka może prowadzić do większych zysków. Jednak producenci wysokiej jakości karmy dla psów są bardziej zainteresowani zapewnieniem optymalnego odżywiania. Oto część powodów, dla których warto wybrać karmę z dziczyzną.

Dziczyzna zawiera więcej składników odżywczych dla psa

Dziczyzna jest bogata w składniki odżywcze, które wspierają zdrowie i dobre samopoczucie naszego psa. Dla przykładu, mięso jelenia zawiera dużą ilość witamin z grupy B, które dostarczają psu energii, której potrzebuje. Karma dla psów z dziczyzną zapewnia również idealną ilość cynku i żelaza, które wspierają zdrowy układ odpornościowy i prawidłowe funkcjonowanie narządów.

Dziczyzna jest idealnym białkiem dla psów z alergiami pokarmowymi

Niektóre psy mają alergie pokarmowe związane ze znanymi źródłami białka, takimi jak kurczak lub wołowina. Objawy alergii pokarmowej dla psów obejmują swędzenie skóry, wysypkę i problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka lub wymioty. Karma i smakołyki dla psów rutynowo zawierają kurczaka lub wołowinę jako główny składnik, co prowadzi do nadmiernej ekspozycji na te źródła białka. Jeśli znasz psiak zmaga się z alergią lub nadwrażliwością pokarmową, dziczyzna może być świetną alternatywą do spróbowania.

Karma dla psów z dziczyzną to alternatywa dla psiaków z nadwagą

Jeśli nasz przyjaciel ma nadwagę lub jest otyły, zmiana karmy na dziczyznę może być idealnym rozwiązaniem. Mięso jelenia jest naturalnie chude, zawiera mniej tłuszczu i cholesterolu w porównaniu z innymi źródłami białka. Dziczyzna może pomóc utrzymać psu optymalną wagę, zmniejszając ryzyko chorób serca i innych problemów zdrowotnych związanych z wagą.

Psy cieszą się smakiem dziczyzny

Jeśli nasz pies jest wyjątkowo wybredny w kwestii jedzenia, warto spróbować dziczyzny. Wydaje się, że nawet najbardziej wybredne psiaki uwielbiają smak mięsa jelenia. Jeśli szukamy karmy z dziczyzną warto spróbować karmy Unica Natura Unico Maxi Venison. Zarówno właściciele jak i ich czworonożni przyjaciele po spróbowaniu karmy z dziczyzną pokochają korzyści płynące z przejścia na wysokiej jakości karmę dla psów, która zawiera przede wszystkim ten rodzaj mięsa.

Komentarz 1

  1. Super wpis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *