Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Owczarek Niemiecki | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Owczarek Niemiecki

Opis rasy

 

Owczarek niemiecki jest psem niezwykle inteligentnym, energicznym i bardzo posłusznym. Jego wyjątkowy charakter sprawia, że bardzo często jest on wykorzystywany do pracy w wojsku, policji czy innych służbach. Mimo swoich sporych gabarytów jest bardzo przyjazny i opiekuńczy. Lubi ruch, dlatego wymaga dużej uwagi, aby w odpowiedni sposób mógł wyładować swoją energię. Jeśli szukasz wiernego kompana, który będzie przyjacielem całej rodziny, a jednocześnie świetnym stróżem, wybierz owczarka niemieckiego.


Wygląd i charakter

 

Owczarki niemieckie występują  w odmianie krótko- i długowłosej. Wyróżniają się dobrze zbudowaną sylwetką i charakterysycznie opadającą linią grzbietu. Uwielbiają ruch, dlatego są bardzo aktywne i najlepiej czują się na świeżym powietrzu. Opiekunowie muszą zapewnić psom tej rasy odpowiednią ilość ruchu, aby mogły zaspokoić swoje łowcze zapędy.

Owczarki niemieckie są bardzo towarzyskie i ufne. Przywiązują się mocno do swoich opiekunów i są im niezwykle wierne. Bardzo szybko się uczą, dlatego szkolenie warto rozpocząć już z kilkunastotygodniowy szczeniakami. Lubią poznawać nowe komendy, dlatego nauka jest dla nich prawdziwą przyjemnością.


Jak dbać?

 

Owczarki niemieckie to psy, które kochają jeść. Obżarstwo może jednak prowadzić do otyłości, dlatego bardzo ważne jest to, aby opiekunowie kontrolowali wielkość oraz ilość podawanych porcje. Najlepiej, aby były to 2-3 posiłki dziennie, właściwie zbilansowane. W przypadku owczarków długowłosych niezbędne jest regularne czesanie sierści oraz kąpiele. Psy tej rasy nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, które można ograniczyć do usuwania kamienia nazębnego, czyszczenia uszu oraz obcinania pazurów. Jest to więc mało wymagająca rasa.

Owczarki niemieckie, podobnie jak przedstawiciele innych dużych ras, bardzo często mają problemy ze stawami. Należy więc zwracać ogromną uwagę na to, aby w pierwszych miesiącach życia szczeniak nie rósł zbyt szybko. Jego dieta musi być dopasowana do potrzeb, aby uniknąć nadmiernego tycia zwierzęcia, co może prowadzić do kłopotów ze stawami. W utrzymaniu prawidłowej wagi pomaga także regularna aktywność fizyczna i odpowiednia dawka ruchu. Są to bowiem psy wręcz stworzone do uprawiania różnego rodzaju sportów.

 

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij