Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Gryfonik brukselski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Gryfonik brukselski

Opis rasy

 

Przechylając szalę na nie więcej niż 6 kg, ta ludzka zabawka o złożonym charakterze ma wystarczającą osobowość dla 10 zwykłych psów. Wrażliwy towarzysz dla wymagających dorosłych, gryf brukselski jest inteligentny, oddany i komicznie zadufany w sobie.

Dzięki tej rasie zyskujesz dużą osobowość w opakowaniu od 2,5 do 7,5 kg. Jedno spojrzenie w jego duże, ludzkie oczy i zostaniesz oczarowany. Gryfy występują w czterech kolorach: czerwonym, czarno-czerwono-brązowym (tzw. belge), czarnym podpalanym i czarnym oraz w gładkiej sierści (jak mops) lub szorstkiej sierści (jak sznaucer). Ich czarny pysk i wąsy przyniosły im przydomek „brodate psy” w starych pieśniach ludowych. Duże czarne oczy Gryfa, określane jako „prawie ludzkie”, w połączeniu z brodą z frędzlami i wąsami zakrywającymi jego krótki pysk, nadają mu wygląd światowego, francuskojęzycznego filozofa. Gryfy występują w czterech kolorach: czerwonym, czarno-czerwono-brązowym (zwanym belge), czarnym podpalanym i czarnym oraz w szacie gładkiej lub szorstkiej. Ciało Gryfa jest krępe i mocne, a porusza się zdecydowanym truchtem człowieka, który wie, czego chce. Gryfy są czujne, towarzyskie i łatwe do wyszkolenia. Chociaż są zabawne i energiczne, ich mały rozmiar i wrażliwa natura sprawiają, że są kiepskim wyborem jako towarzysze zabaw dla dzieci. Mają niski próg samotności i będą trzymać się blisko swojego wyjątkowego człowieka, zapewniając lata miłości i śmiechu.


Wygląd i charakter

 

Gryfonik brukselski to mała rasa psów, z krótką sierścią, która zwykle występuje w kolorze czarnym lub płowym, często z białymi lub jasnymi plamami na piersi i łapach. Ich sierść jest gęsta i miękka, a na głowie tworzy charakterystyczną brodę i „brwi”.

Gryfoniki brukselskie mają charakterystyczny wygląd, z dużymi, ciemnymi oczami, które wydają się być zawsze przepełnione życiem. Ich uszy są długie i stojące, a ich pyski są krótkie i zaokrąglone.

Pod względem charakteru, Gryfoniki brukselskie są energicznymi i towarzyskimi psami, które uwielbiają zabawę i uwagę swoich właścicieli. Są one inteligentne i szybko się uczą, ale mogą być uparte i niezależne, co może sprawić trudności w szkoleniu.

Gryfoniki brukselskie są bardzo przyjacielskie i lubią być w towarzystwie ludzi, co czyni je idealnymi towarzyszami dla singli i rodzin z dziećmi. Są one także łatwe do przystosowania do życia w mieszkaniu, ale wymagają odpowiedniej ilości aktywności fizycznej i mentalnej, aby były zadowolone i zdrowe.

W ogólnym rozrachunku Gryfoniki brukselskie to psy, które są łatwe w pielęgnacji, przyjacielskie i pełne energii, co czyni je idealnymi towarzyszami dla osób, które szukają małego, ale żywiołowego psa.


Jak dbać?

 

Istnieją dwa rodzaje gryfa brukselskiego, z dwoma rodzajami sierści: gładką i szorstką. W przypadku gryfona o gładkiej sierści cotygodniowe szczotkowanie „codziennie w okresie linienia, który zwykle trwa tydzień lub dwa na wiosnę, a następnie ponownie jesienią”, a okazjonalna kąpiel pomoże usunąć brud i luźne włosy oraz utrzymać sierść pies wyglądający najlepiej. Gryfy o szorstkiej sierści nie linieją. Wiele z nich ma krótko przycięte włosy, z wyjątkiem charakterystycznej brody, albo przez ich właściciela, albo przez profesjonalnego fryzjera. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie paznokcie mogą być bolesne dla psa i powodować problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij