Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Dog niemiecki | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Dog niemiecki

Opis rasy

 

Jest to jedna z największych ras psów na świecie. Są to prawdziwe olbrzymy o złotym sercu. Ponad wszystko kochają swoich opiekunów i są im niezwykle oddane. Przedstawicieli tej rasy cechuje odwaga, lojalność oraz inteligencja. Dowiedz się nieco więcej na temat tych pięknych i majestatycznych psów.


Wygląd i charakter

 

Są to psy bardzo przyjazne i oddane. Uwielbiają towarzyszyć swoim opiekunom na każdym kroku. Jednocześnie są one bardzo opanowane i trudno jest wyprowadzić je z równowagi. Świetnie sprawdzają się w roli stróżów, gdyż mimo ogromnego przywiązania do swoich bliskich dla osób obcych są nieco nieufne. Nieproszonych gości może odstraszyć sam ich wygląd, gdyż są to psy, które mogą ważyć nawet 90 kg.

Jest to rasa uczuciowa, która lubi głaskanie i inne czułości. Nie lubi samotności, dlatego nie powinien zostawać sam na zbyt długi czas. Dogi niemieckie muszą mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, ale zdecydowanie wystarczy im to, gdy wybiegają się podczas codziennych spacerów. Dzięki temu będą mogły po powrocie do domu odprężyć się i odpocząć. Psy te praktycznie nie szczekają, dlatego nie są bardzo uciążliwe, nawet jeśli mieszkają w bloku.

Dog niemiecki jest bardzo dużym, silnym i umięśnionym psem. Ma prostokątną głowę i smukłą sylwetkę. Jego krótka, lśniąca sierść występuje w umaszczeniu płowym, czarnym, błękitnym, pręgowanym i w wariancie „arlekin”. Po 18 miesiącach od narodzin, pies tej rasy powinien mieć co najmniej 76 cm wysokości i ważyć 54 kg.


Jak dbać?

 

Są to psy bezproblemowe w pielęgnacji. Ich sierść nie wymaga stosowania specjalnych zabiegów. Wystarczy, że będzie regularnie czesana. Jego opadające uszy wymagają nieco więcej troski, aby nie doszło w nich do rozwoju infekcji. Opiekun musi pamiętać również o regularnym przemywaniu okolic oczu.

W przypadku dogów niemieckich odkrywanie i eksplorowanie nowych terenów nie jest tak bardzo interesujące. Ich charakter psów stróżujących sprawia, że zdecydowanie bardziej cenią sobie spacery po tych samych trasach, gdyż traktują je jako swego rodzaju obchód. Cenią sobie rutynę i powtarzalne schematy dnia codziennego. Dość źle znoszą częste wyjazdy, dlatego nie jest to rasa dla osób aktywnych, które dużo podróżują.

Jeśli chcesz zdecydować się na zakup doga niemieckiego, to pamiętaj o tym, aby zadbać o jego socjalizację i od szczeniaka zaznajamiać go z miejscami, z którymi będzie miał najwięcej do czynienia. Dzięki temu będzie pewnie czuł się w najbliższym otoczeniu. Odpowiedni trening jest niezbędny również ze względu na to, że jest to bardzo duży pies, który ważne naprawdę sporo. Bardzo ważne jest więc to, aby nauczyć go chodzenia na smyczy oraz spokojnego mijania się z innymi ludźmi i psami, co pozwoli uniknąć ciągnięcia. Zapanowanie nad takim kolosem może być wtedy nie lada wyczynem

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij