Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Clumber Spaniel | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Clumber Spaniel

Opis rasy

 

Dostojny i łagodny towarzysz polowań królów, Clumber Spaniel jest największym spanielem rasy AKC. Dla tych, którzy potrafią poradzić sobie z zrzucaniem i ślinieniem się, sympatyczny Clumber jest zabawnym najlepszym przyjacielem i dżentelmeńskim współlokatorem. Clumber spaniele to potężne psy-ptaki o grubej kości, długiej i niskiej budowie, z masywną głową. Mają od 42 do 50 cm; mała samica może ważyć 28 kg, a duży samiec może ważyć 42,5 kg. Stworzony do przedzierania się przez grube osłony w terenie, Clumber porusza się swobodnie i łatwo. Gęsta sierść jest głównie biała, z rzadkimi znaczeniami cytryny lub pomarańczy. Clumbery są słodkie i niefrasobliwe w domu, ale ci goście na świeżym powietrzu potrafią być nieustępliwi w kwestii zapachu. Inteligentne i chętne do pomocy Clumbers dobrze reagują na trening. Clumbers, choć nieco ostrożny w stosunku do obcych, są przyjaznymi psami, które szczekają tylko wtedy, gdy mają coś do powiedzenia, dzięki czemu są obojętnymi psami stróżującymi. Uwielbiają pływać i aportować i są solidnymi towarzyszami zabaw w dzieciństwie.


Wygląd i charakter

 

Clumber Spaniel to rasa psa myśliwskiego, która pochodzi z Wielkiej Brytanii. Są to psy średniej wielkości, o charakterystycznym, ciężkim kroku i gęstej, jedwabistej sierści.

Clumber Spaniel ma masywną, dobrze umięśnioną budowę ciała z długimi, kręconymi uszami i dużymi łapami. Ich sierść jest biała z plamami na głowie i uszach, a niekiedy także na innych częściach ciała. Charakterystyczną cechą rasy jest ich łagodny i powolny ruch, co nadaje im spokojnego wyglądu.

Charakter Clumber Spaniela jest przyjacielski i łagodny. Są one inteligentne i bardzo oddane swoim właścicielom, ale czasem mogą być uparte i niezależne. Są to psy towarzyskie, które uwielbiają spędzać czas z ludźmi i innymi zwierzętami. Mogą też być doskonałymi psami do pracy, dzięki swojej zdolności do węszenia i śledzenia.

Clumber Spaniel wymaga systematycznego czesania i pielęgnacji, aby utrzymać ich gęstą sierść w dobrej kondycji. Są to psy o umiarkowanym poziomie energii, ale zwykle lubią być aktywne na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby zapewnić im odpowiednią ilość ruchu i aktywności, aby zachować ich zdrowie i kondycję.


Jak dbać?

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich ras z ciężkimi, nisko osadzonymi uszami, rutynowe czyszczenie uszu jest koniecznością, aby uniknąć infekcji ucha. Ciężkie fałdy na głowie wymagają regularnego przecierania wilgotną szmatką. Zmarszczki, które nie są utrzymywane w stanie suchym, mogą łatwo wywołać infekcję drożdżakową, która ma nieprzyjemny zapach i jest nieprzyjemna dla psa. Paznokcie powinny być krótkie z comiesięcznymi przycięciami. Kąpiel raz w miesiącu zwykle wystarcza psu, który nie pracuje regularnie w terenie. Clumbers nie wymagają dużo przycinania; ich sierść jest bardzo łatwa w pielęgnacji, wymagająca niewiele więcej niż dokładnej pielęgnacji za pomocą szczotki i średniego grzebienia raz lub dwa razy w tygodniu.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij