Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Buldog angielski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Buldog angielski

Opis rasy

 

Są to urocze psy zaliczane do grupy molosów. Mają charakterystyczną minę, która sprawia, że budzą ogromną sympatię. Są to psy łagodne, które mocno przywiązują się do opiekuna. Zdarza się, że mają trudności z dogadaniem się z innymi czworonogami. Mimo tego są to kochane zwierzaki, które mogą być doskonałymi towarzyszami.

 


Wygląd i charakter

 

Są to psy łagodne o miłym usposobieniu, ale niekiedy bywają bardzo uparte. Bardzo kochają swoich opiekunów i dość mocno się do nich przywiązują. Mimo, że sprawiają wrażenie nieco ociężałych i leniwych to są bardzo chętne do zabawy i różnych form aktywności. Lubią być w centrum zainteresowania, dlatego często dość nachalnie domagają się od swoich opiekunów czułości i poświęcenia im czasu.

Psy tej rasy są niezbyt wysokie: osiągają do 40 cm w kłębie, ważyć mogą nawet 25 kg. Oprócz tej masywnej, trochę groźnej sylwetki, najbardziej charakterystyczną cechą wyglądu buldoga są fałdy. Od pyska przez szyję po grzbiet skóra tych psów jest pofałdowana. To wywołuje wrażenie miękkości i łagodności.


Jak dbać?

 

Jest to rasa psów, która niestety jest bardzo podatna na różnego rodzaju choroby. Wynika to głównie ze specyficznej budowy pyska i ciała. Wybierając buldoga angielskiego należy dokładnie sprawdzić hodowlę, z której pochodzi. Lista schorzeń, na które są one szczególnie podatne jest bardzo długa. Jednak odpowiednia troska o zdrowie i kondycję tego czworonoga może pomóc zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych chorób.

Pielęgnacja buldogów francuskich nie jest bardzo wymagająca. Mają one krótką sierść, która nie ma tendencji do nadmiernego wypadania. Opiekunowie muszą pamiętać o tym, aby regularnie przemywać fałdy skóry. Pozwoli to uniknąć ryzyka zapalenia skóry. Szczególnie ważna jest pielęgnacja fałdy pod oczami, którą warto przemywać specjalnymi środkami przeznaczonymi do tego celu.

Rasa ta nie jest bardzo popularna, gdyż wynika to przede wszystkim z wysokiej ceny szczeniaków oraz tego, że hodowla tych psów jest bardzo trudna. Mała dostępność szczeniaków sprawia, że są one drogie. Ich charakter sprawia, że są to psy, które sprawdzą się zarówno jako pupile dla rodzin z dziećmi, a także dla osób starszych. Należy pamiętać o tym, że podatność na różne choroby wymaga dość częstych wizyt u weterynarza, dlatego na buldoga angielskiego powinny zdecydować się osoby, które zapewnią pupilowi dostęp do profesjonalnej opieki weterynaryjnej. Psy tej rasy nie wymagają długich spacerów i intensywnego wysiłku fizycznego.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij