Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Boston Terrier | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Boston Terrier

Opis rasy

 

Boston Terrier to żywy mały towarzysz, którego można rozpoznać po obcisłej marynarce smokingowej, sportowej, ale zwartej sylwetce i przyjaznym blasku w dużych, okrągłych oczach. Jego nienaganne maniery przyniosły mu przydomek „Amerykański dżentelmen”. Boston Terriery to zwarte, krótkoogoniaste, dobrze wyważone małe psy o wadze nie większej niż 12,5 kg. Stylowy płaszcz smokingowy może być biały i czarny, pręgowany lub fokowy (ciemnobrązowy). Głowa jest kwadratowa, kufa krótka, a duże, okrągłe oczy mogą błyszczeć życzliwością, ciekawością lub figlarnością. Zawsze wyczuleni na otoczenie, bostończycy poruszają się żwawym, rytmicznym krokiem. Można śmiało założyć, że rasa nazwana na cześć miasta, na przykład hawańczyk lub gryf brukselski, będzie doskonałym zwierzakiem miejskim. Bostony nie są wyjątkiem: są solidne, ale przenośne, zorientowane na ludzi i zawsze gotowe na energiczny spacer do parku lub kawiarni na świeżym powietrzu. Bystry pies z naturalnym talentem do komedii, elegancki bostończyk jest stałym źródłem uśmiechów.


Wygląd i charakter

 

Boston Terrier to niewielki pies o charakterystycznym umaszczeniu w kolorze czarno-białym, brązowo-białym lub płowym-białym. Mają krótką, gładką sierść i charakterystyczny, krótki pysk z dużymi, wyrazistymi oczami. Ich uszy są stojące i proste.

Boston Terrier ma mocne kości i proporcjonalne proporcje ciała, zwykle osiągają wagę od 4 do 11 kg. Ich charakter jest przyjacielski, lojalny i pełen energii. Są one bardzo towarzyskie i uwielbiają spędzać czas z ludźmi, szczególnie z członkami swojej rodziny.

Boston Terrier jest również inteligentny i łatwy w szkoleniu, co czyni go idealnym towarzyszem dla ludzi, którzy szukają psa, z którym łatwo nawiązać relację. Są one dobrze usposobione wobec dzieci i innych zwierząt, ale ze względu na ich aktywność i żywiołowość, mogą nie być odpowiednie dla bardzo małych dzieci lub innych zwierząt, które nie lubią biegać i zabawiać się.

Boston Terrier potrzebuje umiarkowanej ilości aktywności fizycznej, ale są one również zadowolone z relaksu na kanapie w towarzystwie swoich właścicieli. Ich łagodny charakter czyni je doskonałymi towarzyszami dla ludzi, którzy cenią sobie spokojny styl życia.

Podsumowując, Boston Terrier to uroczy i przyjacielski pies, który ma wiele cech, które czynią go doskonałym towarzyszem dla ludzi. Są one inteligentne, łatwe w szkoleniu i mają wspaniały charakter, co sprawia, że są idealnymi towarzyszami dla rodzin z dziećmi lub singli, którzy szukają psa o małym rozmiarze.


Jak dbać?

 

Elegancka, delikatna sierść Bostona nieco zrzuca, choć niewiele. Cotygodniowe szczotkowanie szczotką z miękkim włosiem, gumową rękawicą lub narzędziem do pielęgnacji lub rękawicą dla psa pomoże usunąć luźne włosy. Dobre szczotkowanie sprzyja również wzrostowi nowych włosów i rozprowadza olejki skórne po całej sierści, aby pomóc zachować jej zdrowie. Bostony trzeba kąpać tylko od czasu do czasu, chyba że wpadną w jakiś bałagan. Jak w przypadku wszystkich ras, pazury bostona należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie pazury mogą powodować ból psa, a także problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij