Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Amstaff | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Amstaff

Opis rasy

 

Amstaff, czyli American staffordshire terrier to muskularny pies, którego postawa budzi respekt. Wbrew powszechnie krążącej opinii psy tej rasy są niezwykle przyjacielskie. Jeśli zostaną poddane właściwemu szkoleniu już w latach szczenięcych, staną się doskonałymi towarzyszami i wiernymi kompanami.


Wygląd i charakter

 

Jest to rasa psów, na która powinni zdecydować się wyłącznie doświadczeni opiekunowie, którzy będą wiedzieli, w jaki sposób przeprowadzić kompleksowe szkolenie. Mimo tego, że są przyjazne i bardzo otwarte, wymagają stanowczości i konsekwencji. Jeśli zostanie właściwie wyszkolony, to stanie się posłusznym pupilem.

Amstaffy bardzo chętnie się uczą i są bardzo inteligentne. Jednocześnie cechuje je upór i duża niezależność, dlatego proces szkolenia może być bardzo długi. Wymaga ogromnych pokładów cierpliwości. Psy tej rasy są oddane swoim opiekunom, dlatego z reguły są chętne do współpracy, jeśli zostaną w odpowiedni sposób zmotywowane. Są bardzo aktywne i kochają ruch. Bardzo ważne jest więc to, aby zapewnić psom tej rasy odpowiednią dawkę aktywności, co pozwoli im zaspokoić potrzebę ruchu.

Są to psy, które mimo swojego umiłowania do aktywności, potrafią także wyciszyć się i zrelaksować. Jeśli zostanie im zapewniona odpowiednia dawka ruchu, to po powrocie do domu będą spokojne i opanowane. Zadbany oraz dobrze wychowany amstaff może być świetnym przyjacielem całej rodziny.

Nogi silne, w widocznym zarysem mięśni, stosunkowo krótkie, ale proste. Jego głowa zdecydowanie się wyróżnia – jest szeroka, z mocnym stopem i żuchwą oraz z dobrze zarysowanymi szczękami. Osadzona na grubej szyi. Szeroko rozstawione oczy są głęboko osadzone, czarne.


Jak dbać?

 

Psy tej rasy przez swój wygląd uważane są za agresywne. Jeśli jednak zostaną odpowiednio zsocjalizowane oraz wyszkolone to uda się uniknąć problemów, gdy będą dorosłe. Amstaffy muszą od samego początku poznać hierarchię, jaka panuje w domu. Opiekun musi być bezwzględny wobec najmniejszych nawet przejawów agresji, aby pies wiedział, że takie zachowanie nie będzie tolerowane.

Amstaffy to psy bardzo opiekuńcze i troskliwe, dlatego świetnie nadają się również do domów, w których mieszkają dzieci. Taki czworonóg musi jednak wcześniej przejść odpowiednie szkolenie, które sprawi, że pies będzie posłuszny.

Psy tej rasy są bezproblemowe w pielęgnacji, gdyż ich krótka sierść nie wymaga stosowanie specjalnych zabiegów. W zupełności wystarczy wyczesywać ją raz w tygodniu. Psy te praktycznie nie linieją, dlatego ich opiekunowie nie muszą przejmować się tym, że w całym domu czy mieszkaniu będzie sierść.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij