Jak przygotować wyprawkę dla szczeniaka?

LinkedIn

Jak przygotować wyprawkę dla szczeniaka?

Przygotowanie wyprawki dla szczeniaka może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie wtedy, gdy nie masz dużego doświadczenia w opiece nad pupilem. W sklepach zoologicznych znaleźć można bowiem mnóstwo akcesoriów dla psów. Nie wszystkie jednak będą tak samo przydatne. Jakie rzeczy dla szczeniaka warto zatem kupić?

Co powinno się znaleźć w podstawowej wyprawce szczeniaka?

Opieka nad psem bywa sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego, zanim pupil pojawi się w Twoim domu, poświęć nieco czasu, aby jak najlepiej się do tego przygotować. Jednym z pierwszych zadań, jakim należy sprostać, jest przygotowanie rzeczy potrzebnych dla czworonoga. Wielu przyszłych opiekunów zastanawia się, co powinna zawierać podstawowa wyprawka dla szczeniaka? Lista produktów, które należy skompletować w pierwszej kolejności, obejmuje m.in.:

  • karmę i przysmaki,
  • legowisko,
  • miski,
  • zabawki,
  • akcesoria pielęgnacyjne,
  • smycze i obroże.

Wybór odpowiedniego produktu przez osoby, które nie mają dużego doświadczenia w opiece nad psem, może okazać się niemałym wyzwaniem. Właśnie dlatego w dalszej części naszego poradnika podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kompletując wyprawkę szczeniaka.

Jak wybrać przysmaki i karmę dla szczeniaka do wyprawki?

Do prawidłowego rozwoju szczenięta potrzebują różnego rodzaju składników odżywczych. Jednocześnie ich układ pokarmowy bywa bardzo wrażliwy. Z tego względu karmienie pupila domowym jedzeniem nie jest dobrym pomysłem. Co zatem powinno się znaleźć w diecie czworonoga?

Jej podstawę może stanowić np. Dog&Dog Wild Natural Instinct Puppy, zawierająca naturalne i lekkostrawne składniki. Wybierając produkt, zwróć uwagę, aby zawierał on odpowiednią ilość pełnowartościowego białka, stanowiącego składnik budujący mięśnie i kości. Jeśli szczeniak potrafi dobrze gryźć, w jego diecie może pojawić się również sucha karma wiejska zagroda. Oprócz wysokiej jakości mięsa zawiera ona również warzywa i owoce, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu pokarmowego i wzbogacają dietę szczeniaka w niezbędne witaminy i składniki mineralne.

Jakie legowisko wybrać w wyprawce dla szczeniaka?

Kupując rzeczy dla szczeniaka, warto pamiętać o odpowiednim legowisku. Jego rozmiar należy dobrać pod kątem rasy. W pierwszym i drugim roku życia czworonogi szybko rosną. Aby zatem uniknąć niepotrzebnych wydatków, kupując wyprawkę lepiej wybrać większe legowisko. Posłania dla psów, dostępne obecnie w sklepach, wykonane są zazwyczaj z kulek silikonowych, syntetycznego puchu lub wysokiej jakości pianki. Te ostatnie odznaczają się lepszą odpornością na ugniatanie, dlatego nawet po dłuższym czasie zapewnią psiakowi komfortowe miejsce do wypoczynku.

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w wyprawce dla szczeniaka?

Wśród rzeczy dla szczeniaka, jakie warto kupić, na uwagę zasługują obroże oraz smycze dla psów. O czym pamiętać, wybierając tego typu akcesoria? Przede wszystkim o tym, aby ich rozmiar był dopasowany do wielkości pieska. Zbyt długa lub za szeroka obroża okaże się niewygodna, a pupil długo nie będzie w stanie się do niej przyzwyczaić. W przypadku szczeniąt małych ras praktyczniejszym rozwiązaniem niż smycz i obroża, mogą okazać się specjalne szelki dla psów.

Podstawowa wyprawka dla psa z pewnością powinna zawierać także akcesoria przydatne podczas karmienia pupila, takie jak miski czy podkładki. Pamiętaj, że niektóre szczenięta bywają niezdarne i mogą wywracać mniej stabilne pojemniki. Właśnie dlatego kompletując wyprawkę, kup miski dla psów umieszczone na specjalnym stojaku.

Jakie zabawki do wyprawki dla szczeniaka?

Co jeszcze powinno się znaleźć w wyprawce dla szczeniaka? Lista akcesoriów, które należy kupić, z pewnością powinna uwzględniać zabawki dla psów, takie jak np. gryzaki, piłki czy szarpanki do przeciągania. Tego typu akcesoria okażą się niezawodnym sposobem na nudę. Warto je kupić także po to, aby szczeniak nie gryzł innych przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu, np. mebli czy butów. Jeśli natomiast zastanawiasz się, co potrzeba dla szczeniaka, aby wspierać rozwój jego zmysłów, zwróć uwagę na zabawki sensoryczne, takie jak np. maty węchowe. W sklepach znajdziesz także gry logiczne, które świetnie stymulują psi intelekt.

Co jeszcze jest potrzebne dla szczeniaka? Poznaj inne przydatne akcesoria

Oprócz zabawy bardzo ważna jest też odpowiednia higiena czworonoga. Właśnie dlatego, kompletując wyprawkę dla szczeniaka, koniecznie uwzględnij w niej akcesoria do pielęgnacji psów takie, jak np. szampony czy obcinaczki do pazurów. Jeśli pies ma długą sierść, z pewnością warto kupić miękką szczotkę do wyczesywania.

Jeśli zamierzasz dużo podróżować, w wyprawce dla psa powinien się znaleźć także odpowiedni transporter. Pozwala on zabezpieczyć czworonoga podczas podróży tak, aby nie doznał urazu np. podczas gwałtownego hamowania. Transportery dla psów to rozwiązania, których funkcjonalność doceniają również kierowcy. Zabezpieczony za ich pomocą pupil nie przemieszcza się wewnątrz samochodu, co pozwala lepiej skoncentrować uwagę na prowadzeniu pojazdu.

Komentarz 1

  1. Super wpis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *