Zdrowe żywienie pupila – od kiedy karma dla dorosłego kota?

LinkedIn

Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem miauczącego czworonoga i zastanawiasz się, od kiedy karma dla dorosłego kota będzie najbardziej odpowiednia, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Posiadamy ogromne doświadczenie w opiekowaniu się takimi zwierzętami, zatem chętnie podpowiemy najlepsze rozwiązania dla każdego pupila.

Od kiedy karma dla kota dorosłego? Odpowiadamy!

Dorastanie małego do tej pory kotka może być nieco zaskakujące! Odtąd bowiem nasz kociak staje się dorosłym kotem, zatem powinien również otrzymywać odpowiednie do wieku pożywienie. Kiedy karma dla kota dorosłego powinna być wprowadzona do całodziennego jadłospisu kota?

Jako wiek dorosły u kota określa się osiągnięcie przez niego około dwunastu miesięcy. Następują wówczas istotne zmiany – kształtuje się u kota mocny szkielet, wykształca się refleks, a także zmienia futerko. Oczywiście data taka jest umowna; wszystko zależy od fizjologii naszego zwierzęcia. Mniej więcej właśnie w tym czasie możemy zacząć podawać karmę dla dorosłego kota. Zmieniają się wówczas potrzeby żywnościowe, zatem dieta dla dorosłych, która będzie zawierała umiarkowaną ilość tłuszczu i białka, jest wskazana. Warto od razu dodać, że zmianę takiej karmy należy przeprowadzać stopniowo; jak? Chętnie podpowiemy!

Karma dla kota dorosłego – jak zmienić karmę dla twojego kota

Proces przestawiania kota na karmę dla dorosłych musi odbywać się stopniowo; najlepiej przez okres do dwóch tygodni. Najlepiej rozpocząć od tego, by do podawanej do tej pory karmy, dodawać nieco zupełnie nowej. Wraz z upływem czasu proporcje te można zwiększać aż do momentu, gdy zostanie wyłącznie nowa karma. Taki plan działania rekomendowany jest przez większość producentów karm dla kotów. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto porozmawiać z weterynarzem; specjalista z pewnością podpowie najlepszą metodę podawania nowej karmy, która dostosowana będzie do stanu zdrowia naszego pupila.

Decydując się na wprowadzenie karmy dla dorosłych kotów, należy zadbać o to, by odznaczała się ona jak najwyższą jakością. Warto wybierać przede wszystkim takie pożywienie, która posiada możliwie najwięcej składników mineralnych. Podawanie kotu wysokiej jakości karmy – zarówno suchej, jak i mokrej gwarantuje, że będzie on cieszył się dobrym zdrowiem i wyjątkowym samopoczuciem przez wiele lat.

Wiesz już od kiedy karma dla dorosłych kotów jest odpowiednia,jeśli chcesz zapewnić Twojemu pupilowi najlepszy z możliwych pokarm, to nasz sklep zoologiczny wychodzi Ci naprzeciw! Dostępne u nas karma dla kota to gwarancja najwyższej jakości. Warto sprawdzić nasze produkty – zarówno mokra karma dla kota, jak i sucha karma dla kota, posiadają nie tylko najważniejsze składniki odżywcze, ale też interesujące walory smakowe, dzięki czemu pokarm taki zasmakuje każdemu czworonogowi. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaka karma dla kota będzie najlepsza, to koniecznie zapoznaj się z całą naszą ofertą. Posiadamy wiele interesujących produktów, które mogą być bardzo pomocne w opiekowaniu się kotami. Warto również dodać, że nasza karma dostępna jest w naprawdę korzystnych cenach!

Komentarz 1

  1. Ciekawy wpis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *