Odkryj, jak przechowywać karmę dla psa – zadbaj o zdrowie swojego zwierzaka!

LinkedIn

Zastanawiasz się, jak przechowywać karmę dla psa? Nieodpowiednie przechowywanie smakołyków oraz posiłków pupila może mieć poważne konsekwencje! Sprawdź, jakie miejsce będzie odpowiednie zarówno dla mokrej, jak i suchej karmy dla psa.

Jak przechowywać karmę dla psa – nasze podpowiedzi

Masz psa? W takim razie masz również wiele obowiązków! Jednym z najważniejszych jest zapewnienie pupilowi odpowiedniej do jego rasy oraz wieku pożywienia. Rynek produktów tego typu jest bardzo rozbudowany; możemy dobrać pożywienie dla każdego psa tak, by służyło mu jak najlepiej. Pożywna karma zawierająca niezbędne składniki mineralne i witaminy to gwarancja, że nasz pupil będzie cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem przez dłuższy czas.

Kupując pożywienie dla naszego czworonoga, należy zastanowić się, jak przechowywać karmę dla psa. Istnieje kilka wytycznych, dzięki którym karma mokra oraz sucha będzie nadawała się do spożycia nawet po kilku dniach.

Jak przechowywać suchą karmę dla psa? Szczegółowe wytyczne

Sucha karma jest podstawą żywienia wielu czworonogów. Jak przechowywać suchą karmę dla psa? Najlepszym sposobem jest zostawienie jej w oryginalnym opakowaniu, które zazwyczaj jest szczelnie zamykane. Jeśli opakowanie uległo zniszczeniu, to karmę można włożyć do pojemnika z zamknięciem. Worek z karmą bądź wspomniany już pojemnik powinien być ustawiony w suchym, chłodnym, a także ciemnym miejscu. Jak długo może być otwarta sucha karma? Wszystko zależy od producenta tego pożywienia – warto zapoznać się z informacjami na opakowaniu.

Mokra karma dla psa – jak przechowywać takie pożywienie?

Mokra karma to produkt, który ma znacznie krótszy termin przydatności niż karma sucha. Wynika to przede wszystkim z jej składu: zazwyczaj posiada elementy mięsne, które mogą szybko się popsuć. Jak przechowywać mokrą karmę dla psa? W tym wypadku kluczowe jest przechowywanie takich produktów w urządzeniu chłodzącym. Ile można trzymać mokrą karmę w lodówce? Najdłużej przez dwa, czasami trzy dni. Dobrze byłoby przełożyć takie jedzenie dla pupila do szklanego pojemnika, dzięki czemu karma nie nabierze smaku oraz zapachu puszki.

Przechowywanie karmy dla psa – o czym jeszcze należy pamiętać?

Karma dla psa może zepsuć się na przykład pod wpływem wilgoci, dostępu do tlenu bądź też promieni słonecznych. Przechowywanie jej w odpowiedni sposób sprawi, że pożywienie dla pupila nie utraci zbyt szybko swojej świeżości i jakości. Bezpieczeństwo psa leży zawsze w rękach jego właściciela – zadbaj o to, by Twój czworonóg otrzymywał to, co najlepsze!

Nasz sklep zoologiczny posiada w ofercie wartościowe pożywienie dla każdego pupila – bez względu na jego rasę i wiek. Sprawdź koniecznie takie produkty, jak:


Nie wiesz, jaka karma dla psa będzie odpowiednia dla Twojego pupila? W takim razie zgłoś się do nas – chętnie doradzimy Ci coś z naszego rozbudowanego asortymentu, Współpraca z nami to gwarancja zadowolenia dla każdego psa!

Komentarze 2

  1. Bardzo ciekawy artykuł 😉

  2. Super wpis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *