Jak wybrać legowisko dla psa?

Czy znacie ten widok? Podpowiemy, że to nie jest legowisko dla psa.

Legowisko dla psa

Możemy tylko zgadywać, że podobna sytuacja ma miejsce kilka razy w tygodniu:) Pies chętnie kładzie się w naszym łóżku bo to cieple, pachnące Tobą miejsce. Skoro Ty tam odpoczywasz to on też czuje się tam bezpiecznie.

Posłanie dla psa pełni w jego życiu bardzo istotną funkcję. Wyznacza jego terytorium i jest miejscem gdzie odpoczywa i regeneruje siły. Każde żywe stworzenie potrzebuje snu, który zapewnia mu prawidłowe funkcjonowanie. Musimy więc zadbać o to, aby legowisko, które dla niego szykujemy było odpowiednio dopasowane. Zarówno pod kątem wielkości psa jak i jego nawyków i upodobań.

Jak dopasować legowisko do wielkości psa?

Najważniejszym krokiem jest dobranie należytego rozmiaru. Zbyt mały sprawi, że zwierzakowi będzie ciasno, może się wiercić i nie wysypiać. Jeśli będzie za duże, może nie czuć się bezpiecznie i zwyczajnie marznąć.

Drugą sprawą jest forma legowiska. Niektóre zwierzaki sypiają zwinięte w kłębek i im będzie wygodniej w okrągłych legowiskach z podniesionym rantem. Są również psy, które śpią wyprostowane i dla nich należy szukać czegoś obszerniejszego, tak żeby nie wypadały z posłania.

Dobrze, aby legowisko, które kupimy w sklepie było wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na zadrapania i łatwych do prania. Całość powinna być porządnie zszyta. Dobrze jeśli materac ma również przeszyte w kilku miejscach wypełnienie, dzięki temu nie przesuwa się ono na jedną ze stron.

Legowiska możemy podzielić na cztery główne kategorie.

Legowisko dla małego psa

Tutaj sprawa jest prosta. Przynajmniej teoretycznie. Mały pies jest w stanie wcisnąć się w każdy przytulny kąt między poduszką, a Twoim kolanem i błogo zasnąć. To czy będzie preferował legowisko z rantem bardziej od miękkiego materaca, zależy głównie od jego nawyków i charakteru. Oczywiście nie może być zbyt duże i należy tutaj wziąć pod uwagę nawyki i charakter Twojego zwierzaka. Sam wiesz gdzie i w jakiej formie najchętniej się rozkłada. Być może przypadnie mu do gustu posłanie w kształcie korony? Tego typu posłanie może być również legowiskiem dla kota.

Legowisko dla dużego psa 

Duży pies taki jak Mastiff, Nowofundland, Labrador czy Dog Niemiecki to nie tylko większy rozmiar posłania, ale także kilkadziesiąt kilogramów masy. Wybierając legowisko XXL należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jakość materaca. Powinien być solidny i z dobrej jakości wypełnienia. W przypadku taniego legowiska, może zdarzyć się, że już po kilku miesiącach materac straci objętość i nasz psiak będzie leżał na podłodze. Taka sytuacja sprawia, że stawy i kości są zdecydowanie bardziej obciążone i narażone na kontuzje.

Tutaj podobnie jak w mniejszych legowiskach ważne aby posiadało ono zdejmowaną poszewkę. Przydatne są tutaj udogodnienia typu system ZipClean, w który wyposażone jest większość legowisk Amiplay. Takie legowisko dla Labradora to azyl po dniu pełnym wrażeń.

Budka dla psa

Ta forma legowiska jest warta rozważenia w przypadku zwierząt zestresowanych, lękliwych lub takich, które lubią czasem spędzić trochę czasu w samotności. Krótka drzemka w budce

Jest to miejsce, w którym pies może się schować i odpocząć od domowników, gości lub dzieci. Wśród naszych klientów najczęściej tę formę legowisk wybierają właścicielki i właściciele małych ras. Legowisko dla Yorka czy Chihuahua’y w kształcie budki to miejsce na uspokojenie się i relaksującą drzemkę.

Ponton lub materac dla psa 

Jeśli Twój pies lubi mieć swoje miejsce, gdzie może się swobodnie przeciągać, tarzać i bawić to ponton lub materac mogą być dla niego idealnym wyborem. Posłanie, które ma spełniać te zadania powinno być grube, przestronne i porządnie zszyte. Gąbka lub inne wypełnienie, które jest w środku nie może się przemieszczać. W tym przypadku również genialnym udogodnieniem jest możliwość zdjęcia poszewki i odświeżenia co jakiś czas.

Nadchodzi nowa moda?

Kanapa dla psa 

Co raz częściej zdarza się, że właściciele zwierząt poszukują nie tylko miękkiego legowiska, ale solidnego mebla, który będzie wkomponowywał się w nasze mieszkanie. Oferta tych produktów nie jest jeszcze mocno rozbudowana, ale widzimy, że jest to wkraczający trend. Takie posłanie jest dedykowane mniejszym zwierzakom. Powinno być stabilne i porządnie wykonane.

Jeśli już szukamy czegoś wyjątkowego to nie warto oszczędzać na takim mebelku. Może się zdarzyć, że w prostych i tanich wersjach kanapy znajdziemy ostre krawędzie czy źle i niebezpiecznie wykończone detale.

Jeśli jesteście kreatywni i lubicie majsterkować to posłanie dla psa można również wykonać samemu. Jak? Napiszcie w komentarzach, a jeśli temat Was zainteresuje podrzucimy kilka pomysłów:)

Wszystkie dostępne produkty znajdziesz u nas w sklepie w kategorii Legowiska i sofy.

Posłanie dla psa

[woo_product_slider id=”30573″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.