Jak moczyć suchą karmę dla psa? Sprawdź nasz poradnik

LinkedIn

Zastanawiasz się, jak moczyć suchą karmę dla psa? Praktyka taka jest coraz popularniejsza i w określonych sytuacjach może przynieść naprawdę pozytywne rezultaty. Jeżeli Twój pupil nie ma odgórnie narzuconej przez weterynarza diety, to namoczona sucha karma może być ciekawą alternatywą dla znanego do tej pory pożywienia.

Czy można moczyć suchą karmę dla psa? Podpowiadamy

Dbanie o to, by nasz czworonóg otrzymywał pełnowartościowe posiłki, jest jednym z najważniejszych obowiązków każdego właściciela. Dieta powinna być urozmaicona na tyle, by dostarczać pupilowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Jakiekolwiek zmiany w diecie powinny być konsultowane z lekarzem weterynarii – zwłaszcza wtedy, gdy nasz pies ma specjalnie zalecenia co do spożywania posiłków.

Moczenie suchej karmy nie powinno przynosić żadnych niekorzystnych efektów. Kluczowym pytaniem jest to, jak moczyć karmę dla psa. Idealnym rozwiązaniem jest dolewanie do miski niewielkiej ilości ciepłej wody. Taką mieszankę należy zostawić do momentu, aż karma rozmięknie. Jak długo moczyć karmę dla psa? Wszystko zależy od jej rodzaju; warto co jakiś czas sprawdzać jej miękkość samodzielnie. To, czy takie pożywienie przypadnie do gustu naszemu podopiecznemu, zależy w dużej mierze od indywidualnego gustu zwierzęcia. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których moczenie karmy dla psa jest wręcz wskazane.

Moczenie karmy dla psa – kiedy jest konieczne?

Wiemy już, jak moczyć suchą karmę dla psa oraz jak długo trwa taki proces. Warto wspomnieć jeszcze o sytuacjach, kiedy namoczenie suchej karmy jest bardzo pomocne. Miękka sucha karma przyda się między innymi w momencie, gdy szczenięta przechodzą z mleka matki na pokarmy stałe. Namoczenie suchej karmy będzie pomocne także wtedy, gdy nasz pupil ma problemu z uzębieniem.

Mokra sucha karma dla psa to idealne pożywienie dla tych czworonogów, które borykają się z problemami trawiennymi. Miękkie jedzenie jest łagodniejsze zarówno dla przełyku, jak i całego układu pokarmowego. Namaczanie suchej karmy jest wskazane również w momencie, gdy Twój zwierzak powinien spożywać większe ilości płynów. Psy z problemami z układem moczowym mogą poczuć się nieco lepiej właśnie po przyjęciu namoczonej suchej karmy.

Warto jeszcze dodać, że moczyć można praktycznie każdą suchą karmę. Jeśli jednak nie chcemy wykonywać takiego procesu samodzielnie, to dobrym rozwiązaniem może być półwilgotna karma dla psa. Nasz sklep zoologiczny posiada w ofercie szereg wyjątkowych produktów, które przypadną do gustu każdemu pupilowi! Asortyment obejmuje takie pożywienie, jak mokra karma dla psa oraz sucha karma dla psa. Niezależnie od tego, jakiej rasy psem się opiekujesz – w naszym sklepie znajdziesz coś wyjątkowego właśnie dla swojego pupila. Jeśli jednak nie wiesz, jaka karma dla psa będzie odpowiednia, to koniecznie się z nami skontaktuj. Chętnie doradzimy zakup takiego pożywienia, które zapewni Twojemu pupilowi niezbędne składniki mineralne i witaminy. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą sklepu internetowego PetBox.pl.

Komentarz 1

  1. Bardzo ciekawy artykuł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *