Czy pies może jeść kocią karmę? Karma dla kota szkodzi psu?

LinkedIn
Czym się kierować wybierając legowisko dla pupila?

Masz w domu zarówno psa, jak i kota? Męczy Cię prawdopodobnie pytanie, czy pies może jeść kocią karmę? Na to właśnie pytanie odpowiemy poniżej. Nasz sklep zoologiczny online oferuje pokarm dla obu czworonogów, dlatego my wiemy o niej wszystko, a Ty będziesz mógł wybrać pupili coś smakowitego, aby odciągnąć psa od kociej karmy – sprawdź, dlaczego to takie ważne!

Czy pies może jeść karmę dla kotów?

Odpowiedź na nurtujące pytanie jest bardzo prosta. Dlaczego zatem producenci tworzą karmę zarówno dla psa, jak i kota? Możesz pomyśleć, że jest to chwyt marketingowy. Nic bardziej mylnego. Skład obu pokarmów znacznie się różni pomiędzy sobą, tym bardziej, jeśli wybieramy specjalistyczną karmę dla zwierząt, które zmagają się z chorobami przewlekłymi jak na przykład problemy z układem moczowym, czy poprawnym działaniem jelit i trawieniem.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy pies może jeść suchą karmę dla kotów, odpowiedź brzmi nie. Oczywiście nic mu się nie stanie, jeśli raz zasmakuje drobnych krokietów, które są przeznaczone dla mruczka. Jednak powinien dostać swoją porcję pokarmu, która będzie przeznaczona dla danej rasy czy wieku. Dzięki temu zyska odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych.

Czy karma dla kota szkodzi psu?

Jak już wspomniano, karma dla kota bezpośrednio nie zagraża zdrowiu i życiu psa. Jednakże należy wziąć pod uwagę fakt, że pies, który zazwyczaj jest znacznie większy od kota, potrzebuje większej ilości pokarmu z inną zawartością. Gdy nie będą dostarczane do jego organizmu odpowiednie składniki odżywcze może zachorować na niedobory witamin czy białka, które są bardzo ważne dla czworonogów. Jak pewnie wiesz, sucha karma dla kotów jest mniejsza niż ta przeznaczona dla psa. Nie bez powodu. Duże krokiety przyczyniają się o dbanie o zdrowe zęby i usuwanie kamienia nazębnego. Gdy pies będzie dostawał bardzo małe kawałki karmy, wtedy mogą zacząć pojawiać się problemy w jamie ustnej, które będą wymagały hospitalizacji i leczenia. Czasami nawet do końca życia. Nie mówiąc już o usunięciu wszystkich zębów.

Jak rozwiązać problem, gdy pies je kocią karmę?

Najpierw należy zastanowić się, co może być przyczyną takiego zachowania. Czy pokarm dla psa jest odpowiednio dobrany nie tylko ze względu na jego wagę, wiek, choroby, ale też smak? Może jest uczulony na składniki zawarte w karmie, którą do tej pory dostawał i z tego względu nie chce jej przyjmować. Kontrola u lekarza weterynarii również może okazać się przydatna.

W sklepie zoologicznym online możesz porównać różne pokarmy. Karma dla psa występuje w wielu wersjach od różnych producentów. Może warto zastanowić się także nad tym, czy jedzenie kociego pokarmu nie jest spowodowane złymi nawykami behawioralnymi.

Jeśli potrzebujesz więcej produktów, które pomogą Ci przyzwyczaić na nowo psa do spożywania odpowiedniej dla niego karmy, zajrzyj do sekcji z dodatkami w postaci smakołyków. U nas znajdziesz także inne akcesoria dla psów i kotów oraz duże legowiska dla psa.

Komentarz 1

  1. Super wpis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *