Żwacze wołowe w psiej diecie

LinkedIn
Żwacze wołowe w psiej diecie

Właściciele psiaków często stoją przed dylematem jaką przekąskę mogą podać swojemu pupilowi. Część smakołyków to tak naprawdę liczne kalorie, co niekoniecznie może pozytywnie wpływać na zdrowie psa. Pewną alternatywą w tym względzie są żwacze wołowe – naturalne przekąski, które nie tylko sprawią wiele frajdy pupilom, ale również w sposób pozytywny wpłyną na ich zdrowie.

Suszony żwacz wołowy [https://petbox.pl/produkt/petmex-zwacz-wolowy-naturalny-gryzak/]  to popularna i zdrowa przekąska dla psów. Naturalny przysmak pochodzi z bydła i jest bogaty w witaminy i składniki odżywcze. Żwacz jest bogatym w witaminy i składniki odżywcze kawałkiem mięsa wołowego. Zawiera spektrum witamin z grupy B oraz witaminy A, C, D i E. Ponadto są one  dobrymi dostawcami fluoru, żelaza, miedzi, manganu, jodu, wapnia, magnezu, cynku  i fosforu. Rzeczywista zawartość składników mineralnych i pierwiastków śladowych zależy od rodzaju bydła.

Żwacze dostarczają psu przyjemności, a także zaspokajają potrzeby związane z żuciem i pielęgnacją zębów. Żwacz wołowy może pozytywnie wpływać na florę jelitową psa. W porównaniu do świeżego żwacza z masarni, wysuszone kawałki żwacza mogą być dłużej przechowywane i mają dużo przyjemniejszy zapach. Suszone podroby wołowe idealnie nadają się również jako przekąska w diecie BARF oraz jako dodatek do świeżego mięsa.Tak naprawdę żwacze dodatkowo wpływają na pobudzenie apetytu u psiaków, a przez pozytywny wpływ na mikroflorę jelitową zmniejszają ryzyko pojawienia się biegunki czy nadwrażliwości u naszego czworonożnego przyjaciela.

Oprócz tego żwacze oddziałują w sposób pozytywny na uzębienie psa. Przede wszystkim przyczyniają się do zredukowania kamienia nazębnego a przy tym ich gryzienie wspomaga pracę żuchwy.

Żwacz nie nadaje się jako pełnoporcjowa karma w żywieniu psów. W połączeniu z innymi mięsami stanowi jednak ważny dodatek. Pamiętać jednak należy, że regularne podawanie zbyt dużej ilości żwacza może powodować duże obciążenia dla systemów wewnętrznych psa. Dorosły pies powinien zjadać dziennie 2% swojej masy ciała. U psa o wadze 25 kg odpowiada to 500 g świeżego żwacza. Dotyczy to psów, które mają zrównoważony ruch. Starsze psy, które nie mają już zwinności młodszego psa, potrzebują mniej. W przypadku gwałtownego wzrostu masy należy zmniejszyć udział żwacza w diecie psa.

Komentarz 1

  1. Super wpis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *