Wyżeł weimarski dlaczego warto wybrać tą rasę ?

LinkedIn
Wyżeł Weimarski

Wyżły weimarskie to jedna z najbardziej popularnych ras psów na świecie i to nie bez powodu. 

Wyżły weimarskie to psy o niezwykłej energii i inteligencji, które potrzebują dużej dawki ruchu i stymulacji intelektualnej, aby być szczęśliwe i zdrowe. Są one również bardzo wrażliwe emocjonalnie i potrzebują regularnego kontaktu z ludźmi, aby czuć się spełnione.

Pies myśliwski, policyjny i terapeuta

Weimary są bardzo chętne do nauki i lubią pracować z ludźmi oraz szybko uczą się nowych rzeczy. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w różnych rolach.

Są to psy bardzo energiczne i wytrzymałe, które doskonale sprawdzają się jako psy myśliwskie. Posiadają wrodzony instynkt łowiecki i są bardzo szybkie i zwinne, co pozwala im na skuteczne polowanie na wiele gatunków zwierząt. Jednak wyżły weimarskie są również znane z tego, że świetnie nadają się do innych zadań, takich jak praca w roli psów policyjnych, ratowniczych lub terapeutycznych.

Rodzinny pies

Wyżły weimarskie są również bardzo przyjacielskie i łagodne, co czyni je idealnymi psami rodzinnymi. Lubią spędzać czas z ludźmi i są bardzo opiekuńcze wobec swoich opiekunów. Co więcej, są to psy bardzo przyjazne dla dzieci i innych zwierząt domowych, więc doskonale sprawdzą się jako towarzysze dla całej rodziny.

Zdrowie wyżła weimarskiego

Jest to rasa zdrowa i długowieczna. W porównaniu z innymi rasami psów, wyżły weimarskie mają stosunkowo mało problemów zdrowotnych i żyją dość długo.

Jak większość dużych psów ma jednak predyspozycje do rozszerzenia i skrętu żołądka, dlatego po jedzeniu należy zapewnić mu 1-2-godzinny odpoczynek. Weimary mogą też mieć skłonność do dysplazji stawów biodrowych i łokciowych, dysplazji nerek, problemów skórnych i przeróżnych alergii. Należy także systematycznie kontrolować im uszy – wyżeł weimarski może cierpieć na nawracające zapalenia przewodu słuchowego.

Pielęgnacja wyżła weimarskiego

Ma szatę łatwą w pielęgnacji, która wymaga intensywnego czesania jedynie w okresach linienia. Na co dzień wystarczy przeczesać go delikatną szczotką lub gumową rękawicą.

Komentarz 1

  1. Ciekawy artykuł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *