Sucha karma dla yorka: jak wybrać dobrze? Kompletny przewodnik

LinkedIn

Co jedzą yorki? To pytanie zadają sobie właściciele tych małych, popularnych zwierzaków, które goszczą u coraz większej ilości osób. Odpowiednia dieta zapewnia poprawny rozwój, minimalizuje ryzyko chorób i występowania różnych dolegliwości, a także zapewnia pupilowi niezbędną dawkę energii. Warto zatem wiedzieć, jaka karma dla yorka będzie najlepsza, by zapewnić sobie spokój, a psiakowi wszystko, czego potrzebuje, by zdrowo rosnąć. Istotny jest tu nie tylko skład karmy i jej bilans, lecz także dawkowanie. Ile powinien jeść york 3-miesięczny, a ile dorosły? Czym karmić yorka? Przeczytaj nasz wpis i poznaj odpowiedzi na te i wiele więcej pytań.

Jaka karma dla yorka będzie najlepsza?

Yorki to psy małych rozmiarów. Według wzorca FCI prawidłowa waga u przedstawicieli obu płci to 3 kg. To sprawia, że dawki pokarmu także są stosunkowo niskie. W związku z tym warto zadbać o dobrą jakość pożywienia i pełnowartościowe, dobrze zbilansowane jedzenie. Co może jeść york? Dobrze sprawdzi się zarówno mokra, jak i sucha karma. Najważniejsze są tu jednak składniki. Trzeba zwrócić uwagę na wysoką zawartość mięsa, które jest podstawowym elementem, odpowiadającym za dostarczenie energii. Ważne są także tłuszcze i węglowodany – najlepiej pochodzące z warzyw i owoców – oraz witaminy i minerały. Dobrą propozycją są produkty Unica Natura, Wiejska Zagroda czy Fitmin.

Czym i jak karmić yorka, w zależności od wieku?

Asortyment sklepów stacjonarnych i internetowych obfituje w różne propozycje jedzenia dla psów. Co może jeść york? Jeśli Twój zwierzak nie cierpi na żadne dolegliwości pokarmowe, ani alergie, to pole jest tu bardzo szerokie. Sprawdzi się u nich zarówno sucha, jak i mokra karma, lecz także żywność BARF oraz gotowane mięso z dodatkiem warzyw. Jeśli chodzi o dawkowanie, to jest ono uzależnione od wieku pupila. Poniżej omówimy, ile powinien jeść york dorosły, a ile 3-miesięczny.

Ile powinien jeść york 3-miesięczny?

Odpowiednia dieta w okresie szczenięcym jest kluczowa, a błędy popełnione na początku mogą rzutować na całe jego późniejsze życie. Jeśli zastanawiasz się, jaka karma dla 3-miesięcznego yorka będzie najlepsza, to postaw na dedykowane propozycje dla szczeniąt. Dzięki temu dostarczysz mu niezbędną ilość białka i kalorii. Warto też pamiętać, że w tym pierwszym okresie ta kaloryczność powinna być zwiększona – młode psiaki, choć dużo śpią, to potrzebują mnóstwo energii do prawidłowego rozwoju. Dlatego jeśli nie wiesz, ile powinien jeść york 3-miesięczny, zastosuj gramaturę zgodną z zaleceniami producenta i podziel ją na 4–5 posiłków, które podasz pupilowi w stałych porach dnia.

Ile powinien jeść york dorosły?

Z kolei ile powinien jeść york dorosły? Postępuj podobnie, jak w przypadku szczeniaka. Gramaturę odważ tak, jak sugeruje producent i taką dawkę podziel na 2–3 posiłki. Unikaj stałego dostępu psa do jedzenia, gdyż ta rasa ma skłonności do otyłości, a pod wpływem kontaktu z powietrzem nie będzie już tak apetyczna.

Na co zwrócić uwagę w żywieniu yorka?

Białko jest najważniejszym składnikiem w diecie psów, która odpowiada za dostarczenie mu energii. Zastanawiając się czym karmić yorka, zwróć uwagę na odpowiednią dawkę tłuszczu. Odpowiada on nie tylko za kaloryczność, lecz także za natłuszczenie sierści i zdrową skórę. Warto wiedzieć, co jedzą yorki, gdyż niewłaściwa dieta może doprowadzić do nadwagi i obciążyć jego trzustkę i wątrobę.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrana karma dla psa będzie odpowiednia dla rasy, odwiedź nasz sklep zoologiczny. W PetBox podpowiemy, co i ile może jeść york dorosły lub w wieku 3 miesięcy i zadbamy o to, by wybrana karma dla Twojego yorka zapewniła mu prawidłowe warunki wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *