Spacer z kotem. Jak przyzwyczaić kota do spacerów

LinkedIn
Spacer z kotem. Jak przyzwyczaić kota do spacerów

Wyprowadzanie kota na spacer to doskonałe ćwiczenie. To pozytywnie działa na ich kości, mięśnie i umysły, a może się okazać, że kot ma lepszy trening na spacerze niż w domu. Wyjście na dwór pobudza wszystkie zmysły i może być świetną zabawą dla kotów, które czują się zamknięte w domu. Chodzenie z kotem na smyczy również eliminuje wiele wad związane z posiadaniem kota na zewnątrz. Na przykład, ponieważ kot będzie miał szelki i smycz, nie zgubi się.

Czy każdy kot nadaje się na spacery?

Najpierw należy wiedzieć, że nie wszystkie koty spełnią aspiracje właściciela dotyczące szkolenia na smyczy. Niektóre koty po prostu nie mają odpowiedniego usposobienia. Zmuszanie ich do pójścia na spacer będzie równoznaczne z porażką i bardzo nieprzyjemnym przeżyciem zarówno dla właściciela, jak i dla jego pupila.

Można stwierdzić, czy ma się w domu przyszłego kota który będzie chodził na smyczy, obserwując, jak zachowuje się przy drzwiach wejściowych i oknach. Jeśli kot, wykazuje duże zainteresowanie wychodzeniem na zewnątrz i próbuje wybiec przez frontowe drzwi, może być świetnym kandydatem na spacer. Jednak koty, które wydają się zadowolone z samego patrzenia przez okno lub nawet boją się przebywania poza domem, prawdopodobnie nie poradzą sobie dobrze na zewnątrz.

 

Uczenie kota chodzenia na smyczy

  1. Dla bezpieczeństwa zawsze należy używać uprzęży i smyczy. Kot powinien również nosić obrożę z identyfikatorem z numerem telefonu.
  2. Warto przeszkolić kota z klikerem, aby przyzwyczaić kota do noszenia szelek bez smyczy w domu. Ta humanitarna metoda szkolenia nagradza kotka za dobre zachowanie. Warto pozwolić kotu na zwiedzanie domu z założonymi szelkami, aby poczuł się komfortowo i przyzwyczaił się do zakładania i zdejmowania ich z niego. Ten proces może zająć trochę czasu, więc należy być cierpliwym i używać wielu smakołykó
  3. Gdy kot będzie już czuł się komfortowo z szelkami, należy zamocować smycz i pozwolić swojemu kotu spacerować po domu. Kot powinien przewodzić, gdy właściciel będzie za nim podążać.
  4. Jeśli kot nie ma nic przeciwko spacerom po domu, warto spróbować wyjść na krótki spacer na zewnątrz i pozwolić swojemu kotu przewodzić. Delikatnych korekt smyczy należy dokonywać tylko wtedy, gdy kot kieruje się w niepożądane miejsce, na przykład na drzewo lub ulicę. Miękkie, ale zdecydowane pociągnięcie za smycz szybko przekieruje kota.

Komentarz 1

  1. Super wpis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *