Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Shar Pei | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Shar Pei

Opis rasy

 

To średniej wielkości psy o charakterystycznej szorstkiej sierści, która nadaje im niepowtarzalnego uroku. Ich pysk otoczony jest nadmierną ilością skóry, która marszczy się tworząc sympatyczne fałdy. Mimo tego, że wyglądają one na potulne i nieco leniwe są to wulkany energii. Poznaj bliżej tą niezwykłą rasę psów.


Wygląd i charakter

 

Jest to rasa, która łączy w sobie spokój i ogromne pokłady uporu i temperamentu. Jego wychowanie wymaga nie lada cierpliwości i konsekwencji. Jednocześnie są to bardzo pojętne i inteligentne psy, które chętnie się uczą. Trening musi być jednak pełen łagodności i odbywać się w przyjemnej atmosferze, gdyż jest to rasa, która nie toleruje krzyku czy innego rodzaju agresji wobec nich.

Psy tej rasy dopasowują się do swoich właścicieli, jeśli chodzi o potrzebę ruchu. Jeśli lubisz długie spacery czy wycieczki rowerowe, to będzie chętnie Ci towarzyszył. Z drugiej strony nie obrazi się także jeśli więcej czasu będzie spędzał na kanapie. Shar pei mają dość specyficzny charakter, dlatego mogą być niekiedy agresywne wobec innych czworonogów. Bardzo ważne jest więc to, aby szczeniak był prawidłowo socjalizowany z innymi psami. Dzięki temu uda się uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości,


Jak dbać?

 

Specyficzny wygląd skóry psów tej rasy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Grube fałdy są bowiem idealnym środowiskiem dla bakterii, co może powodować występowanie stanów zapalnych. Bardzo ważne jest więc to, aby regularnie oczyszczać fałdy. Psy te bardzo nietypowo gubią sierść, gdyż wypada ona całymi płatami. Widać im przez to odkrytą skórę. Nie jest to groźne zjawisko, ale taka niechroniona sierścią skóra może być podatna na atopowe zapalenie. Warto więc wzbogacić codzienną dietę psów tej rasy o kwasy tłuszczowe omega. Wzmocnią one nieco jego sierść i mogą zminimalizować jej wypadanie.

Ze względu na to, że są to psy podatne na alergie należy do ich pielęgnacji używać wyłącznie hipoalergicznych kosmetyków. Nie mają one tendencji do nadmiernego tycia, dlatego nie wymagają stosowania specjalnych diet. Należy jednak podawać wysokiej jakości karmę, która pokryje zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Odpowiednie żywienie może także skutecznie wzmocnić sierść i zmniejszyć jej skłonność do chorób.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij