Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Canaan Dog | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Canaan Dog

Opis rasy

 

Jedna z najstarszych ras AKC, Canaan Dog jest narodowym psem Izraela. Ten szybki, średniej wielkości pies pasterski jest posłuszny w stosunku do rodziny, zdystansowany wobec obcych. Zawsze czujny Canaan jest głośnym i wytrwałym strażnikiem stada i domu. Canaan Dogs to szczupłe psy o krzaczastych ogonach, które mają od 47 do 60 cm w kłębie. Sierść jest prosta i szorstka, występuje w różnych kolorach i wzorach. Stojące, wyraziste uszy i ciemne migdałowe oczy wyrażają ciekawski wyraz. Kanaany poruszają się szybkim, naturalnym kłusem. Są wytrzymałe, zwinne i najwyraźniej niestrudzone, dzięki czemu są odpowiednie dla turystów pieszych i biegaczy. Kanaanie są sprytni, pewni siebie i terytorialni. Skończą na „posiadaniu” pasywnych właścicieli, którzy nie ugruntowali swojej pozycji jako najlepszy pies w stadzie rodzinnym. Wczesne szkolenie i socjalizacja są kluczowe. Kiedy stosowane są pozytywne metody, te starożytne cudowne psy wspaniale trenują. Zwinność, posłuszeństwo, próby pasterskie i warta to tylko kilka sposobów na ujście ich etyki pracy.


Wygląd i charakter

 

Rasa Canaan Dog to średniej wielkości pies o mocnej i atletycznej budowie ciała. Wygląd Canaan Dog jest charakterystyczny i łatwo go odróżnić od innych ras. Mają one duże, trójkątne uszy, które są wiotkie i stojące, a także okrągłe oczy w kolorze brązowym lub ciemnym. Ich sierść jest krótka i gęsta, zwykle w kolorze piaskowym, brązowym lub czarnym, często z białymi plamami.

Canaan Dog jest inteligentny, odważny i energiczny. Są to psy o silnym charakterze, co oznacza, że potrzebują właściciela, który potrafi je odpowiednio wychować i prowadzić. Canaan Dogi są również lojalne wobec swojej rodziny, ale często bywają nieufne w stosunku do obcych. Są to psy pracujące, zwykle używane do stróżowania i pilnowania, ale mogą być również doskonałymi towarzyszami życiowymi, jeśli są odpowiednio socjalizowane i szkolone.


Jak dbać?

 

Kanaany zwykle pozostają czyste i zwykle wymagają rzadszych kąpieli niż inne umiarkowanie aktywne rasy. Mają podwójną sierść, składającą się z szorstkiej, płaskiej sierści zewnętrznej i bardziej miękkiego podszerstka. Przynajmniej raz w roku będzie miał okres linienia. Częste szczotkowanie w tym czasie pomoże usunąć luźną sierść i zapewni psu najlepszy wygląd. Paznokcie należy regularnie przycinać, jeśli nie zużywają się naturalnie, ponieważ zbyt długie paznokcie mogą powodować dyskomfort i problemy strukturalne.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij