Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Carolina Dog | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Carolina Dog

Opis rasy

 

Psy Karoliny są z natury nieśmiałe i podejrzliwe, ale kiedy pies zaakceptuje człowieka do swojego stada, te zachowania znikają w stosunku do tego człowieka. Charty średniej budowy, mają ogólny wygląd szakala lub wilka.

Psy z Karoliny pochodzą od kłów, które towarzyszyły Paleo-Indianom, którzy podróżowali z Azji do Ameryki Północnej przez most lądowy Beringa. Dziś nadal można je znaleźć żyjące dziko w pobliżu granicy między Georgią a Południową Karoliną, ale były również widziane na dalekiej północy, w Ohio i Pensylwanii, oraz na zachodzie, w Arizonie; Wspólnym mianownikiem są obszary wiejskie. Typowy pies z Karoliny ma spiczaste uszy, lisi pysk i ogon, który po podniesieniu zakrzywia się jak haczyk wędkarski. Wyglądają podobnie do australijskich dingo, ale taksonomicznie należą do canis familiaris. Niepewne w stosunku do obcych, podniosą alarm, gdy nie będą wiedziały, kto stoi za drzwiami, ale kiedy zobaczą swoich ludzi, wpadną w ekstazę. Carolina Dogs mają ekstremalną mentalność stada, ponieważ była to konieczność przetrwania w dziczy.


Wygląd i charakter

 

Carolina Dog ma średniej wielkości, muskularne ciało z krótką, szorstką sierścią w odcieniach czerwieni, bursztynu lub piaskowego koloru. Ich uszy są wysoko osadzone i stojące, a oczy są w kształcie migdałów o intensywnym, żywym wyrazie.

Carolina Dog jest zwykle lojalny, czujny i energiczny. Są bardzo towarzyscy i przywiązują się do swoich właścicieli, ale są również niezależni i czasami uparte. Ze względu na swoje dzikie pochodzenie, mają instynkt myśliwski i mogą polować na drobne zwierzęta, takie jak ptaki czy gryzonie.

Są inteligentne i mają naturalną skłonność do nauki, ale wymagają konsekwentnego szkolenia i umocnienia pozytywnych zachowań. Są bardzo aktywne i potrzebują dużo ruchu i aktywności fizycznej.


Jak dbać?

 

Psy Carolina Dogs wymagają minimalnej pielęgnacji. Mają tendencję do utrzymywania się w czystości podobnie jak kot; jednak od czasu do czasu może być konieczna kąpiel. Te psy nie wymagają żadnych specjalnych technik pielęgnacyjnych poza szczotkowaniem i przycinaniem pazurów. Długość sierści jest krótka do średniej, jednak niektóre psy w regionach północnych mają dłuższą sierść. Gęstość sierści zmienia się sezonowo, na ogół jest cięższa w chłodniejszych miesiącach i jaśniejsza w cieplejszych miesiącach. W chłodniejszych miesiącach podszerstek powinien być bardzo wyraźny. Krótka i gładka sierść znajduje się na głowie, uszach i przednich łapach. Grube, długie włosy ochronne są na szyi, kłębie i grzbiecie. Po pobudzeniu włosy te stają wyprostowane.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij