Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Bearded Collie | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bearded Collie

Opis rasy

 

Hałaśliwy i charyzmatyczny pies pędzący ze Szkocji, brodaty collie o kudłatej sierści (dla przyjaciół „Beardie”) lubi ćwiczenia na świeżym powietrzu przy każdej pogodzie. Wyhodowane, by być niezależnymi decydentami, mogą być umyślne, ale zawsze są przyjazne. Stojący od 50 do 56 cm w kłębie i zakryty od głowy do ogona w kudłatym podwójnym płaszczu, Beardies wykazują podobieństwo do innego brytyjskiego ulubieńca, owczarka staroangielskiego. Pod płaszczem brodacze są bardziej szczupłe i kanciaste z tej dwójki. Bujny zarost nie powinien przesłaniać charakterystycznego wyrazu twarzy: marzycielskiego, dalekiego spojrzenia. Ci hałaśliwi komicy mogą być niesforni, ale przede wszystkim Beardies to około 23 kg serca, energii i śmiechu. Dobrze zsocjalizowane Beardies dobrze dogadują się z innymi zwierzętami i dziećmi. Łatwo się nudzą, a trening musi być interesujący. Rodziny spędzające czas na świeżym powietrzu, które szukają silnego psa, który mógłby prowadzić szybki tryb życia, nigdy nie znajdą bardziej czułego i zabawnego pomocnika.


Wygląd i charakter

 

Bearded Collie to rasa psa pochodząca z Wielkiej Brytanii, znana również jako „Collie brodaty”. Charakteryzuje się długą, gęstą sierścią, która tworzy charakterystyczne brody na pysku i na kończynach.

Bearded Collie to pies o radosnym, przyjacielskim i energicznym charakterze. Jest bardzo przywiązany do swojej rodziny i uwielbia spędzać czas z ludźmi. Potrzebuje dużej ilości ruchu i aktywności fizycznej, ponieważ jest to rasa psa hodowana do pracy i wykorzystywana do pastwiska owiec.

Jest to pies bardzo inteligentny i łatwo się uczy, ale również wymagający i często potrzebuje wyzwań intelektualnych, aby nie nudzić się i pozostawać zrównoważonym emocjonalnie. Ze względu na swoją energię i potrzebę ruchu, Bearded Collie nie jest odpowiedni dla osób, które nie mogą zapewnić mu odpowiedniej ilości aktywności fizycznej.

Podsumowując, Bearded Collie to pies o charakterystycznym wyglądzie i przyjacielskim charakterze, który wymaga dużo ruchu i uwagi ze strony swojego właściciela. Jest to pies inteligentny i bardzo przywiązany do swojej rodziny, który może być doskonałym towarzyszem dla osób aktywnych i lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu.


Jak dbać?

 

Schemat pielęgnacji Beardie składa się z dwóch części. Pierwszym z nich jest codzienne szczotkowanie w celu usunięcia kołtunów i ciał obcych, co nie powinno zająć więcej niż pięć lub dziesięć minut, zakładając, że pies nie wplątał się w coś brudnego. Druga część to cotygodniowa sesja z grabiami, szczotką, grzebieniem i ewentualnie sprayem zapobiegającym plątaniu, aby usunąć martwe włosy i przywrócić sierść do nieskazitelnego stanu. Zwykle trwa to od pół godziny do godziny. Jak w przypadku wszystkich ras, pazury Beardiego należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie pazury mogą powodować ból psa, a także problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij