Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Bluetick Coonhound | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bluetick Coonhound

Opis rasy

 

Elegancko piękny Bluetick Coonhound jest słodkim i czułym czarodziejem, który może lubić drzemać w cieniu, ale w pogoni za zwierzyną jest nieustępliwy, odważny i zdecydowany. Jego niespotykany popęd zdobyczy musi zostać ukierunkowany. Blueticks to szybkie i zwarte nocne łowcy, których nazwa pochodzi od cętkowanego czarno-niebieskiego wzoru błyszczącej sierści. Duży samiec może osiągnąć wysokość 67 cm i 40 kg; kobiety są mniejsze. Blueticks są dobrze umięśnione, ale eleganckie i rasowe, nigdy grube ani niezdarne. Wycie, ryk i szczekanie Blueticksa może być dla niektórych kakofoniczne, ale dla łowców szopów to muzyka nocy. Wiszącemu urokowi Blueticks nie można się oprzeć. Pragną czułości i są głęboko oddani tym, którzy ją zapewniają. Blueticks ma ogromny popęd zdobyczy. Zaniedbane, zatrudnione w niepełnym wymiarze psy, które nie mają ujścia dla swoich impulsów, mogą rozwijać problematyczne zachowania, takie jak serenadowanie sąsiadów głośną, żałobną „muzyką”.


Wygląd i charakter

 

Bluetick Coonhound to rasa psa myśliwskiego pochodząca z USA. Został wyhodowany z krzyżowania różnych ras, w tym Bloodhounda, Foxhounds i innych psów myśliwskich. Bluetick Coonhound został pierwotnie wyhodowany do polowań na posoki i jelenie, a dziś jest również stosowany do polowań na bobry i niedźwiedzie.

Bluetick Coonhound to pies o średniej wielkości, z elegancką sylwetką. Ich sierść jest krótka i gęsta, w kolorze ciemnoniebieskim z charakterystycznymi plamami i białymi znaczeniami. Mają długie uszy, które zwisają po bokach twarzy, a ich oczy są zwykle ciemne i wyraziste.

Bluetick Coonhound to pies o charakterze silnym i energicznym. Są one bardzo oddane swoim właścicielom i łatwo nawiązują relacje z ludźmi. Są również bardzo energiczne i potrzebują dużo ruchu, aby zachować swoje zdrowie i zadowolenie. Są one bardzo inteligentne i łatwo się uczą, ale wymagają konsekwentnego szkolenia i wczesnej socjalizacji, aby rozwijać ich pozytywne zachowania.

Bluetick Coonhound to psy myśliwskie, które mają silny instynkt polowania. Są one wspaniałymi psami do polowań na posoki, jelenie i innych zwierzęta, ale wymagają doświadczonego właściciela, który będzie w stanie zapewnić im odpowiednie szkolenie i prowadzenie podczas polowań. Są one również doskonałymi psami stróżującymi, które będą chronić swoją rodzinę i terytorium.

Podsumowując, Bluetick Coonhound to silny, energiczny i oddany pies myśliwski, który wymaga odpowiedniego szkolenia i aktywności fizycznej. Są one wspaniałymi psami dla doświadczonych właścicieli, którzy są w stanie zapewnić im odpowiednie prowadzenie i szkolenie.


Jak dbać?

 

Bluetick Coonhound ma krótką, błyszczącą sierść, która zrzuca tylko umiarkowanie. Cotygodniowe szczotkowanie szczotką o średnim włosiu, gumową rękawicą do pielęgnacji lub rękawicą dla psa pomoże usunąć luźne włosy i zapewni mu najlepszy wygląd. Ogólnie rzecz biorąc, Blueticks wymagają tylko okazjonalnej kąpieli, chyba że wpadły w coś szczególnie niechlujnego. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury Bluetick należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie paznokcie mogą powodować ból psa, a także problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij