Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Angielski Coonhound | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Angielski Coonhound

Opis rasy

 

Te smukłe i rasowe, szczupłe, ale muskularne psy gończe od zmierzchu do świtu ścigają przebiegłego szopa pracza. Widok amerykańskiego coonhounda angielskiego przedzierającego się przez oświetlony księżycem las, pełen ścięgien i determinacji, ryczący swoją pożądliwą nocną muzykę, to raj dla łowców szopów. Stojąc na wysokości 26 cali w kłębie, amerykańskie angielskie coonhoundy są atletami o głębokiej klatce piersiowej i słodkich twarzach, uwielbianymi przez sportowców za szybkość i wytrzymałość. Na atletycznej sylwetce ciasno rozciągnięty jest średniej długości płaszcz w różne wzory, niektóre z tykaniem. Głowa jest szeroka z kopulastą czaszką, z miękkimi, nisko zawieszonymi uszami i ciemnobrązowymi oczami, które świecą ciepłem i życzliwością. Amerykańskie Coonhoundy angielskie są łagodne poza służbą, ale wytrwałe i uparte w pogoni za katta. Ich zapał do pracy i energia, cierpliwość potrzebna do wyszkolenia ich do rzeczy innych niż polowanie na szopy oraz ich głośna, dzwoniąca kora mogą sprawić, że rasa będzie źle pasować jako zwierzęta domowe dla początkujących właścicieli. Niektórzy zagorzali fani amerykańskich coonhoundów angielskich uważają, że bez sportowego ujścia dla cnót gończych tej rasy po prostu marnujesz dobrego psa.


Wygląd i charakter

 

Angielski Coonhound to rasa psów myśliwskich pochodząca z USA, znana również jako English Coonhound. Są to psy o wyjątkowych zdolnościach myśliwskich, szczególnie w polowaniu na szopy i jelenie.

Angielski Coonhound to duży i muskularny pies, który osiąga wysokość w kłębie od 58 do 69 cm i waży zwykle od 27 do 36 kg. Ich futro jest krótkie, gęste i błyszczące, a kolor może być różny, w zależności od linii hodowlanych.

Angielski Coonhound to pies o przyjaznym charakterze, który uwielbia spędzać czas z ludźmi. Są to psy bardzo energiczne, pełne życia i niezwykle wytrzymałe, co czyni je doskonałymi towarzyszami dla osób lubiących aktywny tryb życia. Są bardzo inteligentne i mają wspaniały węch, co pozwala im na odnajdywanie śladów zwierząt łownych.


Jak dbać?

 

Dobre odżywianie wpływa na połysk i teksturę sierści Coonhounda amerykańskiego od wewnątrz, ale nadal będzie wymagał regularnej pielęgnacji, aby był w najlepszej formie. Jego krótka, twarda, ochronna sierść wymaga minimum pielęgnacji. Używanie narzędzia do zrzucania lub rękawicy do pielęgnacji z gumowymi wypustkami co najmniej raz w tygodniu pomoże ograniczyć linienie do minimum. To również rozprowadza olejki skórne wzdłuż trzonu włosa, nadając jego sierści naturalny połysk. Pazury psa należy obcinać raz w miesiącu, a kąpiel co cztery do sześciu tygodni pozwoli utrzymać sierść i skórę w czystości i zdrowiu oraz zredukować psi zapach. Jego uszy należy sprawdzać co tydzień i delikatnie czyścić z nadmiaru woskowiny lub zanieczyszczeń.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij