Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Owczarek Belgijski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Owczarek Belgijski

Opis rasy

 

Są to bardzo energiczne i inteligentne psy, które niezwykle mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Owczarki belgijskie występują w kilku odmianach. Cechuje je czujność, dlatego świetnie nadają się do bycia stróżami, a także pracy w policji czy byciem przewodnikami osób niewidomych. Poznaj tę rasę nieco bliżej i dowiedz się, dlaczego są to tak wyjątkowe psy.


Wygląd i charakter

 

Owczarek belgijski to pies średniej wielkości, nieco mniejszy od owczarka niemieckiego. Jest to rasa odważna i ciekawa świata. Psy te uwielbiają poznawać świat i są bardzo aktywne. Wyróżnia się cztery odmiany owczarka belgijskiego: malinois, groenendael, laekenois oraz tervueren.

 

Przedstawiciele tej rasy to psy aktywne i bardzo żywiołowe. Doskonale nadają się zarówno do pracy, jak i do bycia psem rodzinnym. Świetnie dogadują się z dziećmi. Opiekunowie muszą pamiętać o tym, aby zapewnić swoim pupilom odpowiednią dawkę ruchu. W przeciwnym razie może narobić w domu sporo bałaganu. Niekiedy psy te mogą być dość głośne, gdy górę bierze ich instynkt stróża. Warto nauczyć pupila tej rasy komendy “cisza”, co pomoże zapanować nad hałaśliwym psiakiem.


Jak dbać?

 

Nie są to bardzo wymagające psy. Dodatkowo cieszą się one dobrym zdrowiem, ale jak wszystkie czworonogi narażone są na niektóre choroby. Najczęściej dotykają je schorzenia związane z narządem wzroku.

 

Odmiana tervueren oraz groenedael ma długą i dość gęstą sierść, dlatego wymaga ona regularnego szczotkowania. Sierść dwóch pozostałych odmian jest krótka, dlatego nie wymaga zbyt częstego wyczesywania. Wystarczy to robić raz w tygodniu. W przypadku tych psów nie ma konieczności częstego ich kąpania. To, co koniecznie trzeba wiedzieć o owczarkach belgijskich to to, że bardzo się ślinią w niektórych sytuacjach. Najczęściej ma to miejsce, gdy wyczują coś smakowitego. Jest to odruch bezwarunkowy, dlatego jest nie zależy od woli psa.

 

Psy tej rasy nie lubią samotności, dlatego nie sprawdzą się w przypadku osób, które dużo czasu spędzają poza domem. Opiekun musi dodatkowo być cierpliwy i wyrozumiały, gdyż owczarki belgijskie mogą być nieco uparte. Bardzo ważne jest także to, aby zadbać o odpowiednie szkolenie psów tej rasy, dzięki czemu będą one posłuszne i ułożone. Dzięki temu, że chętnie współpracują ze swoim opiekunem ich wychowanie nie musi być bardzo trudne.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij