Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Bulterier | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bulterier

Opis rasy

 

Psy te, mimo dość groźnego wyglądu, są niezwykle przyjazne, a także chętne do zabawy. Są podatne na różnego rodzaju choroby, dlatego ich opiekunowie muszą wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo o nie dbać, aby zapewnić im właściwą opiekę. Dzięki temu będą cieszyły się dobrym zdrowiem i kondycją. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tej rasie.


Wygląd i charakter

 

Charakterystyczną cechą ich wyglądu jest przede wszystkim masywna sylwetka. Są to bardzo dobrze umięśnione psy, dlatego ich postawa wydaje się nieco agresywna. Mają one również dużą głowę o jajowatym kształcie, która przyciąga uwagę. Sierść bulterierów jest krótka i bardzo sztywna. Jeśli jest ona odpowiednio pielęgnowana, to pięknie błyszczy. W okresie jesienno-zimowym u psów tych pojawia się miękki podszerstek.

Wbrew powszechnie krążącej opinii, psy tej rasy mają łagodne i przyjazne usposobienie. Są niezwykle czułe i bardzo lubią towarzystwo ludzi. Są oddane i wierne swoim opiekunom. Potrafią także okazywać im miłość i czułość. Lubią nawiązywać nowe znajomości, a niekiedy są aż za bardzo nachalne. Mogą skakać i poszczekiwać, ale w tym zachowaniu nie ma agresji.


Jak dbać?

 

Są to psy, które uwielbiają ruch i aktywność. Opiekunowie muszą więc zapewnić im codzienną dawkę ruchu. Mogą to być zarówno długie spacery, jak i wspólne uprawianie różnego rodzaju sportów. Pozwoli to odpowiednio spożytkować pokłady energii. Są to psy inteligentne, które chętnie się uczą. Szkolenie warto rozpocząć jak najwcześniej, gdyż dzięki temu uda się ułożyć psa w odpowiedni sposób.

Psy tej rasy podatne są na różnego rodzaju choroby, a także problemy skórne. Mogą pojawiać się u nich również dysplazje i inne schorzenia stawów oraz kości. Bardzo ważne jest więc regularne badanie czworonoga, co pozwoli odpowiednio wcześnie wykryć nieprawidłowości. Systematyczne wizyty u weterynarza pomogą uchronić pupila przed poważnymi problemami ze zdrowiem.

Bulteriery to psy praktycznie bezproblemowe w pielęgnacji, gdyż ich sierść nie wymaga stosowania specjalnych zabiegów. Nie można jednak jej całkowicie zaniedbywać, dlatego warto od czasu do czasu czesać psa. Kąpiele powinny odbywać się wtedy, gdy to koniecznie i wyłącznie przy użyciu delikatnych środków myjących, które nie będą wywoływały alergii skórnych i podrażnień. Są to więc idealne psy dla aktywnych osób, które będą w stanie zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij