Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Chow Chow | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Chow Chow

Opis rasy

 

Są to psy, które świetnie nadają się do życia w mieście, gdyż są spokojne i ciche. Mają jednak dość silny instynkt łowiecki, a także są dość uparte, dlatego warto zadbać o odpowiednią socjalizację, a także właściwe wyszkolenie. Dzięki temu chow chow stanie się świetnym towarzyszem i wiernym przyjacielem.


Wygląd i charakter

 

Psy te swoim wyglądem przypominają nieco lwy, a wszystko przez ich gęstą sierść, a także grzywę wokół głowy. Mają puszyste, nieco zakręcone ogony i charakterystyczny język o niebieskim odcieniu.

Psy tej rasy lubią długie spacery, ale nie wymagają intensywnej aktywności fizycznej. Ze względu na długie i gęste futro źle znoszą dużą wilgotność i wysokie temperatury. Mimo tego, że nie są bardzo szczekliwe to świetnie sprawdzają się w roli stróżów. Ma bowiem silnie rozwinięty instynkt, który sprawia, że broni swojego terytorium. Psy rasy chow chow są bardzo dumne i niezależne, przez co mogą mieć nieco problemów z tym, aby porozumieć się z innymi psami. Jeśli jednak zadba się o odpowiednią socjalizację, to problem ten można znacząco zminimalizować.

Psy te akceptują starsze dzieci, jednak pod warunkiem, że nie przeszkadzają mu w wypoczynku i nie zaczepiają go nadmiernie. W przeciwnym razie może dość dosadnie okazywać swoje niezadowolenie.

Chow chowy mają jednolite ubarwienie sierści, występujące w kolorach rudym, czarnym, białym, kremowym i niebieskim. Sierść psów tej rasy jest gęsta, puszysta i dwuwarstwowa.

Charakterystyczną cechą tej rasy jest czarno-niebieski język, dziąsła i podniebienie. Ich gęsta i puszysta sierść sprawia, że sylwetka wydaje się być znacznie większa, niż w rzeczywistości. Dzięki temu chow chow sprawia wrażenie groźniejszego.


Jak dbać?

 

Są to psy, które wymagają dość sporo zabiegów pielęgnacyjnych, głównie ze względu na ich gęstą sierść. Należy czesać je codziennie, a kilka razy w miesiącu kąpać, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Świetnym pomysłem jest także regularne odwiedzanie groomera, który w odpowiedni sposób zadba o kondycję sierści.

Psy rasy chow chow mają bardzo silnie rozwinięty instynkt łowiecki, dlatego podczas spacerów należy mieć na uwadze to, że może zdarzyć się im chęć do ucieczki. Warto więc nauczyć swojego pupila tej rasy reagowania na przywołanie, co z pewnością może przydać się podczas wspólnych spacerów.

Decydując się na zakup psa tej rasy musisz być świadom tego, że szkolenie może zająć dość sporo czasu. Są to inteligentne czworonogi, które chętnie się uczą, ale ich wrodzony temperament oraz upór mogą sprawiać, że do tego, aby nauczyć go sztuczek czy komend potrzeba sporo cierpliwości. Są niezależne i lubią chodzić swoimi ścieżkami, ale z pewnością mogą być świetnymi kompanami.

 

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij