Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Mops | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Mops

Opis rasy

 

To uroczy pies o niewielkich rozmiarach z charakterystycznym wyrazem pyszczka. Rasa ta w ostatnich latach stała się niezwykle popularna. Oprócz sympatycznego wyglądu wyróżniają się one również przyjaznym charakterem, dlatego są tak chętnie wybierane. Dowiedz się, jak pielęgnować mopsa i dlaczego może stać się Twoim wiernym przyjacielem.


Wygląd i charakter

 

Mopsy to małe psy o dość masywnej i dobrze umięśnionej sylwetce. Ich głowa jest sporych rozmiarów, ale zawsze proporcjonalna do całego tułowia. Charakterystyczną cechą wyglądu ich pyszczka są wyraźne zmarszczki, które sprawiają, że prezentują się one niezwykle uroczo i sympatycznie. Ich nozdrza są dość mocno ściśnięte, co może powodować problemy z oddychaniem. Mopsy mają duże ciemne oczy i swobodnie zwisające niewielkie uszy. Najbardziej charakterystycznym umaszczeniem tej rasy jest odcień brzoskwiniowy, ale występuje również w innych kolorach.

Mopsy wyróżniają się bardzo przyjaznym usposobieniem. Chętnie nawiązują nowe znajomości i są bardzo ciekawe. Cechuje je również inteligencja i dość mocny temperament. Mimo, iż cenią sobie obecność swoich najbliższych, to mopsy wybierają jednego opiekuna, które darzą szczególnym uczuciem. Nie lubią być wykluczane z życia rodzinnego, dlatego chętnie towarzyszą opiekunom. Doskonale dogadują się z nawet bardzo małymi dziećmi.


Jak dbać?

 

Ogromna popularność mopsów wynika z tego, że są to bardzo sympatyczne oraz mało wymagające psy. Dobrze znoszą samotność i bardzo rzadko pojawia się u nich lęk separacyjny. Wbrew opinii, jaka o nich krąży nie są leniwe. Lubią aktywność i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nie potrzebują jednak bardzo długich i intensywnych spacerów, dlatego świetnie nadają się również dla osób starszych, gdyż nie będa im sprawiały większych problemów.

Sierść mopsów jest krótka, ale mimo tego bardzo intensywnie wypada. Należy więc regularnie ją czesać, aby pozbyć się jej z kanapy czy innych mebli. Sierść mopsa nie wbija się w dywany czy inne miękkie powierzchnie, dlatego jej pozbycie się nie jest uciążliwe. Opiekunowie muszą pamiętać o tym, aby systematycznie przemywać fałdy skóry, gdyż może gromadzić się pod nimi brud. Jeśli nie będą one odpowiednio pielęgnowane to może rozwinąć się na nich stan zapalny.

Mopsy to bardzo przyjazne i bezproblemowe psy, które świetnie poradzą sobie zarówno w domu z ogrodem, jak i niewielkim mieszkaniu. Są doskonałymi towarzyszami ze względu na ich wesołe usposobienie.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij