Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Szpic miniaturowy | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Szpic miniaturowy

Opis rasy

 

Szpic miniaturowy, czyli pomeranian, to pies o pięknej i długiej sierści, który zachwyca swoim wyglądem. Mimo swoich niewielkich rozmiarów jest dość aktywny i świetnie sprawdza się w niektórych psich sportach. Jeśli marzysz o takim właśnie czworonogu, to dowiedz się, jak prawidłowo o niego dbać.


Wygląd i charakter

 

Psy tej rasy słyną przede wszystkim ze swojego zachwycającego wyglądu. Mimo, iż swoim wyglądem przypomina nieco żywą maskotkę, są to zwierzęta bardzo aktywne, które uwielbiają odkrywać otaczające je świat. Wyróżniają się niewielkimi rozmiarami oraz wagą nie przekraczającą najczęściej 4 kg. Pomeraniany mogą mieć kilka rodzajów umaszczeń, ale zdecydowanie najpopularniejszy jest biały oraz pomarańczowy odcień sierści.

Są to psy, które kochają ruch i aktywność. Mimo tego, że są bardzo małe to trzeba im zapewnić odpowiednią dawkę ruchu. Charakterystyczne dla tej rasy jest także to, że są psy te są dość głośne. Ze względu na wrodzony upór nauka posłuszeństwa oraz podstawowych komend może być sporym wyzwaniem. Są to jednak bardzo inteligentne psy, które chętnie się uczą nowych rzeczy.


Jak dbać?

 

Długa i bardzo gęsta sierść szpiców miniaturowych wymaga regularnej i odpowiedniej pielęgnacji. Mimo, iż jest to dość pracochłonne, to nie powinno stwarzać większych problemów. Co jakiś czas warto wybrać się do profesjonalnego groomera, który nada sierści odpowiedni kształt, dzięki czemu pies będzie prezentował się jeszcze bardziej okazale. W okresie intensywnego linienia trzeba zadbać o to, aby systematycznie wyczesywać podszerstek. Pozwoli to znacząco zmniejszyć ilość sierści w domu.

Żołądek psów tej rasy jest bardzo mały, dlatego najlepiej jest podawać im małe porcje jedzenia kilka razy dziennie. Karma powinna być odpowiednio zbilansowana, aby dostarczała niezbędnych składników odżywczych. Szpice miniaturowe świetnie znoszą wysokie i niskie temperatury, a to wszystko dzięki ich sierści, która pomaga regulować temperaturę ciała. Zimą trzeba jednak zadbać o to, aby chronić łapy przed solą i mrozem.

Szpice to bardzo przyjazne psy, które wbrew pozorom nie są bardzo wymagające. Opiekunowie muszą pamiętać jedynie o zapewnieniu swoim czworonogom odpowiedniej dawki ruchu, a także pielęgnacji sierści, a odwdzięczą się one oddaniem i miłością.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij