Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Bolończyk | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bolończyk

Opis rasy

 

Jest to rasa niewielkich psów, które są bardzo łagodne i przyjazne. Mocno przywiązują się do swoich właścicieli i są im niezwykle wierne. Dowiedz się nieco więcej o tych wyjątkowych psach.


Wygląd i charakter

 

Bolończyki to psy wręcz zakochane w swoich opiekunach. Najchętniej nie odstępowały by go nawet na krok. Mogą przez to mieć nieco problemów z pozostawaniem w domu w samotności. Ich oddanie i przywiązanie sprawia natomiast, że jest to rasa, która świetnie sprawdzi się w przypadku osób starszych, które poszukują wiernych i oddanych kompanów.

Są to psy nie tylko wierne, ale i inteligentne i posłuszne. Dzięki temu opieka nad nimi nie sprawi problemów nawet niedoświadczonym osobom. Nie potrzebują długich spacerów i aktywności, gdyż są one nieco leniwe. Cenią sobie spokój i uwielbiają leżakowanie i wypoczynek na kanapie. Jeśli chcesz zabrać bolończyka na dłuższą wycieczkę, to musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał go nieść, gdy się zmęczy. Nie jest to jednak problemem, bo psy te nie ważą więcej niż 4 kg.

Bolończyki mają zawsze białą, puszystą szatę (nigdy nie leży płasko), krótszą na kufie, są dość krępe i charakteryzują się zwartą budową ciała. Uwagę zwracają duże, szeroko otwarte, ciemnobrązowe oczy o mądrym wyrazie. Psy tej rasy mają wysoko osadzone, zwisające uszy i nieco owalną czaszkę.


Jak dbać?

 

Bolończyki to psy, które nie sprawiają większych problemów. Dość szybko uczą się zachowania czystości i nie mają tendencji do ucieczek. Z opieką nad nimi poradzą sobie więc doskonale osoby starsze. Opiekunowie muszą pamiętać jednak o regularnej pielęgnacji długiej sierści tego psa. Konieczne jest szczotkowanie jej 2-3m razy w tygodniu. Aby sierść prezentowała się nienagannie warto także regularnie ją przycinać. Można to robić samemu lub zabierać regularnie pupila do groomera, który zrobi to w sposób profesjonalny. Ze względu na jasny kolor sierści bardzo ważne jest to, aby regularnie przemywać okolice oczu wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Pozwoli to uniknąć powstania nieestetycznych plam i zacieków.

Psy tej rasy nie są z reguły wymagające jeśli chodzi o ich żywienie. Mogą jeść zarówno mokrą, jak i suchą karmę. Opiekunowie mogą także samodzielnie przyrządzać posiłki dla swojego pupila. Wtedy trzeba pamiętać o tym, aby dietę uzupełnić o odpowiednie suplementy, które dostarczą niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych.

Bolończyk to spokojny, a zarazem uroczy pies, który bez problemu dogada się z dziećmi i innymi zwierzętami. Jest typem leniuszka, dlatego wystarczą mu krótkie spacery, podczas których może zaspokoić swoje najważniejsze potrzeby. Zdecydowanie bardziej woli spędzać czas na kanapie w towarzystwie ukochanego opiekuna.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij