Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Cavalier King Charles Spaniel | Charakter, Umaszczenie, Żywienie - PetBox

Cavalier King Charles Spaniel

Opis rasy

 

Cavalier King Charles Spaniel – Przedstawiciele tej rasy to prawdziwi arystokraci wśród psów. Wyróżniają się niewielkim wzrostem, a także jedwabiście miękką sierścią. Są łagodne i przyjazne, dlatego ciężko przejść obok nich obojętnie. Psy tej rasy to doskonali towarzysze, którzy bezgranicznie kochają swoich opiekunów. Jeśli szukasz psa, który jest łagodny, a zarazem niezwykle towarzyski i chętny do zabawy, to ta rasa jest idealną propozycją.


Wygląd i charakter

 

Cavalier King Charles Spaniel – Charakterystyczną cechą psów tej rasy są przede wszystkim duże i szeroko rozstawione oczy o ciemnym kolorze. Ich uszy są długie i zwisające. Na szczególną uwagę zasługuje jednak sierść psów tej rasy, która bywa nazywana opiórowaniem. Jest ona jedwabiście miękka w dotyku i długa. U niektórych przedstawicieli tej rasy jest ona nieco pofalowana. Opiekunowie tych psów muszą pamiętać o regularnym czesaniu co najmniej raz w tygodniu. Taka pielęgnacja jest niezbędna do tego, aby sierść była gładka i lśniąca. Nie wolno strzyc ani trymować psów tej rasy, gdyż grozi to zniszczeniem sierści.

 


Jak dbać?

 

Cavalier King Charles Spaniel – Przedstawiciele rasy cavalier king charles spaniel mają tendencję do tycia. Opiekunowie muszą więc kontrolować ilość podawanych kalorii, aby nie doprowadzić do otyłości. Dość częstym problemem są także alergie pokarmowe, dlatego po pojawieniu się niepokojących objawów należy wyeliminować składnik, który wywołuje uczulenie.

Psy tej rasy są bardzo łagodne i przyjacielskie. Nie ma w nich ani odrobiny agresji, dlatego są chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi. Cechuje je cierpliwość, dlatego chętnie spędzają czas w towarzystwie najmłodszych. Świetnie dogadują się także z innymi psami. Podczas spacerów może zdarzyć się jednak, że górę weźmie ich instynkt łowczy. Trzeba więc odpowiednio zabezpieczyć psy tej rasy przed przypadkową ucieczką.

Cavalier king charles spaniel to pies, który lubi nieustannie przebywać w towarzystwie swoich opiekunów. Może więc dość źle znosić długą samotność. Jest to idealna rasa zarówno dla osób bardzo aktywnych, które lubią sport, jak i dla tych, które wolą spokojne spacery. Psy te świetnie sprawdzają się jako towarzysze seniorów, a także rodzin z dziećmi. Dzięki temu, że nie lubią dominować, świetnie dogadają się z innymi zwierzętami w domu. Ich opiekunowie nie muszą obawiać się o to, że pies wyrządzi komukolwiek krzywdę.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij