Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Grzywacz chiński | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Grzywacz chiński

Opis rasy

 

Są to psy występujące w odmianie nagiej oraz owłosionej. Wyróżniają je niewielkie rozmiary oraz bardzo delikatna skóra. Poruszają się z gracją i są pełne uroku. Mogą być one świetnymi towarzyszami dla całej rodziny. Dowiedz się nieco więcej na temat tej rasy.


Wygląd i charakter

 

Są to bardzo oddane swoim opiekunów psy, które są słodkie oraz niezwykle przyjazne. Kochają spędzać czas w towarzystwie swoich ukochanych właścicieli. Mimo swoich niewielkich rozmiarów są żywiołowe i chętne do zabawy. Cechuje je również pozytywne nastawienie do dzieci. Cierpliwe znoszą ich zaczepki i ze względu na to, że nie przejawiają agresji nie są wobec nich natarczywe.

Grzywacze chińskie to psy, które nie wymagają intensywnej aktywności fizycznej. Wystarczą im zwykłe spacery, podczas których będą w stanie zaspokoić swoje podstawowe potrzeby fizjologiczne. Jest to rasa, która cechuje się dość dużą lękliwością zwłaszcza w stosunku do innych psów. Jeśli jednak ich socjalizacja zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób, ani też nie zostaną przestraszone przez większe osobniki, to nie powinny mieć większego problemu z dojściem z nimi do porozumienia.


Jak dbać?

 

Pielęgnacja grzywacza chińskiego zależy głównie od jego odmiany. W przypadku psów z owłosieniem niezbędne jest regularne czesanie jego sierści. Należy to robić nawet codziennie, gdyż tylko wtedy będzie ona w doskonałej kondycji. Jeśli jesteś opiekunem grzywacza nagiego to musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji jego skóry. Przez to, że jest ona całkowicie odkryta niezbędna jest ochrona przed uszkodzeniami. Zimą należy zakładać pupilowi specjalne ubranka, które ochronią go przed zimnem. Latem z kolei należy stosować kremy, które zabezpieczą skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Bardzo ważne jest to, aby do pielęgnacji grzywacza używać wyłącznie dobrej jakości kosmetyków, których skład nie podrażni ich wrażliwej skóry.

Są to psy, które bardzo chętnie się uczą. Podczas treningów trzeba jednak być wobec nich bardzo łagodnym i opanowanym. Źle bowiem znoszą podniesiony ton czy agresję w głosie. Mogą wtedy całkowicie stracić swoje zaufanie do opiekuna. Ze względu na ich łagodny charakter i brak potrzeby zapewnienia im dużej porcji ruchu są to psy, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku rodzin z dziećmi, jak i osób starszych. Mogą być bowiem doskonałymi kompanami.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij