Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Maltańczyk | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Maltańczyk

Opis rasy

 

Biszon maltański, czyli właśnie maltańczyk, to uroczy piesek o niewielkich rozmiarach. Rasa ta stała się bardzo popularna nie tylko ze względu na ich piękny wygląd, ale również na przyjazny charakter. Dowiedz się, czym charakteryzuje się ta rasa i jak trzeba dbać o maltańczyka.


Wygląd i charakter

 

Są to psy o długiej i jedwabistej sierści w białym kolorze. Może ona mieć długość nawet dwudziestu centymetrów. Jest gładka i prosta. Maltańczyki to małe psy, których wysokość w kłębie nie przekracza 25 cm. Mimo tego, że są one bardzo drobne to lubią wszelką aktywność. Szczególnie ważne jest to, aby dbać w odpowiedni sposób o ich rozwój intelektualny. Szybko i chętnie się uczą, gdyż są bardzo inteligentne. Ważne jest jednak to, aby nie zostawiać tych psów samych sobie, gdyż mogą stać się nieznośne.

 

W przypadku maltańczyków najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju zabawy rozwojowe. Świetnie nadają się do tego różnego rodzaju maty węchowe czy inne gadżety, które pomagają ćwiczyć psi intelekt. Nawiązują z opiekunami bardzo silną relację, dlatego proces ich szkolenia zazwyczaj nie sprawia większych problemów. Wzajemna współpraca oparta być musi na zaufaniu oraz zrozumieniu potrzeb psa.


Jak dbać?

 

Maltańczyki to urocze psy, które wpatrzone są w swojego opiekuna. Uwielbiają spędzać z nim czas. Ważne jest to, aby już od szczeniaka uczyć psa pozostawania samemu w domu. Dzięki temu nie będzie miał z tym problemu w przyszłości.

 

Psy tej rasy nie mają podszerstka, dlatego potrzebują ubrań ochronnych, gdy temperatura na zewnątrz znacznie spada. Zdecydowanie jednak najbardziej uciążliwe są upały, które znoszą gorzej niż mrozy. Sierść maltańczyka wymaga systematycznej pielęgnacji. Po każdym spacerze trzeba dokładnie wyczesać psa, aby uniknąć powstawania kołtunów. Warto regularnie odwiedzać także groomera, który zadba w odpowiedni sposób o sierść maltańczyka. Jego włosy rosną bowiem przez całe życie i nie mają tendencji do wypadania w znacznej ilości.

 

Maltańczyki to urocze psy, które zachwycają swoją urodą. Jednocześnie są bardzo oddane swoim opiekunom. Kochają dzieci i nie potrzebują wielogodzinnych spacerów. Trzeba jednak zadbać w odpowiedni sposób o jego rozwój intelektualny, a stanie się on doskonałym towarzyszem dla całej rodziny. Są to psy oddane i niezwykle wierne, które kochają swoich opiekunów ponad życie.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij