Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Amerykański terier bezwłosy | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Amerykański terier bezwłosy

Opis rasy

 

American Hairless Terrier, pochodzący z Luizjany, jest inteligentnym, dociekliwym i zabawnym psem, który występuje w odmianach bezwłosych i powlekanych. Jest dobrym wyborem dla alergików, którzy chcą psa o prawdziwym terierowym charakterze i odwadze.

American Hairless Terrier ma od 12 do 16 cali w kłębie i występuje zarówno w odmianach powlekanych, jak i bezwłosych. Odmiana bezwłosa może mieć brwi i wąsy, podczas gdy powlekana ma krótką, błyszczącą sierść. Skóra bezwłosych jest gładka i ciepła w dotyku. Cechą charakterystyczną obu odmian jest szeroka, klinowata głowa. Stojące uszy w kształcie litery V otaczają okrągłe, wyraziste oczy, które błyszczą ciekawością.

Amerykański Bezwłosy porusza się żwawym krokiem, który zapowiada prawdziwą terierową postawę. Bezwłosa odmiana jest tak hipoalergiczna, jak tylko pies może. Bezwłosość ma jednak swoje własne wyzwania. Oparzenia słoneczne są problemem, a zimna pogoda wymaga specjalnych środków ostrożności. Ta rasa chroni swoich ludzi i czyni czujne psy stróżujące.


Wygląd i charakter

 

Amerykański terier bezwłosy (ang. American Hairless Terrier) to rasa psów pochodząca z USA, która została uznana przez American Kennel Club w 2016 roku.

Amerykański terier bezwłosy to niewielki pies o atletycznej budowie. Waży zwykle od 5 do 10 kg i osiąga wysokość w kłębie od 22 do 46 cm. Jego charakterystyczną cechą jest brak włosów na ciele, z wyjątkiem niewielkich plam na głowie i ogonie. Skóra psa jest miękka i gładka, a oczy są duże i okrągłe. Uszy są pionowe i stojące.

Amerykański terier bezwłosy to rasa bardzo przyjazna i lojalna wobec swoich właścicieli. Są to psy inteligentne, łatwe do tresury, energiczne i pełne życia. Lubią spędzać czas z ludźmi i uwielbiają zabawy. Są też bardzo opiekuńcze, a czasem nawet nadopiekuńcze, co może prowadzić do zazdrości, jeśli właściciel ma inne zwierzęta domowe.


Jak dbać?

 

American Hairless Terrier faktycznie występuje w dwóch odmianach: powlekanej i bezwłosej. W przypadku obu typów potrzeby pielęgnacyjne są minimalne. Odmiana bezwłosa wymaga niewielkiej konserwacji poza utrzymywaniem uszu w czystości i ochroną psa przed poparzeniem słonecznym. Odmiana o krótkiej, błyszczącej sierści jest niemal równie beztroska. Prawie nie gubią sierści, więc wszystko, czego potrzeba, to krótka sesja szczotką z miękkiego włosia raz w tygodniu i okazjonalna kąpiel w razie potrzeby. Jak w przypadku wszystkich ras, pazury amerykańskiego teriera bezwłosego należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij