Psie przedszkole – czy warto wybrać się ze szczeniakiem?

LinkedIn
psie przedszkole

Psie przedszkole 

Przedszkole kojarzy nam się z placówką dla najmłodszych. Nie każdy wie, że takie miejsca powstają również dla psów. Choć psie przedszkole ma niewiele wspólnego z ośrodkiem dla dzieci, jest wspaniałą przygodą dla czworonoga i jego opiekuna. Pozwala naszemu psu poznać świat i zapewnia mu udany start w dorosłość.

Czym jest psie przedszkole?

Psie przedszkole to kurs, prowadzony przez ośrodki szkolenia psów. Mogą brać w nim udział tylko szczenięta, zazwyczaj około 4. miesiąca życia. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie szczepień, psiak nie może też wykazywać agresji w stosunku do innych zwierząt. Pod okiem wykwalifikowanego personelu uczy się podstawowych komend, poznaje różne sytuacje i zdobywa nowe doświadczenia. Oczywiście w kursie bierze udział również opiekun.

Nauka przez zabawę

Udział w psim przedszkolu jest znakomitym sposobem socjalizacji szczeniaka. Tam, w bezpiecznych warunkach i pod okiem odpowiedniej kadry, ma kontakt z ludźmi i innymi psami. Dowiaduje się, jak działa świat, oswaja lęk i próbuje nowych rzeczy. Nauka w tym wieku jest bardzo ważna. To, co pies wtedy pozna, nie będzie budziło później jego strachu.

12 zasad socjalizacji psa

Socjalizację psa warto prowadzić z zasadami tzw. “złotej dwunastki”. Według niej, przed 12. tygodniem życia szczeniak powinien nabyć 12 różnych doświadczeń, w tym poznać 12 różnych osób, bawić się z 12 psami, chodzić po 12 różnych powierzchniach itd. Wiele z takich sytuacji ma miejsce w psim przedszkolu. To tam pies oswaja się z innymi zwierzętami, poznaje nowe sytuacje i doznania, które niemożliwe byłyby do odtworzenia w domu.

 Budowanie relacji z opiekunem

Psie przedszkole jest też świetnym sposobem, żeby zbudować więź między psem a opiekunem. Uczymy się tam mowy ciała pupila, dowiadujemy się, jak zaspokajać jego potrzeby, nagradzać go i motywować. Możemy też uzyskać pomoc w zakresie jego wychowania i poznać innych miłośników zwierząt. To wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu z psem.

Komentarz 1

  1. Ciekawy artykuł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *