Najdroższy kot świata

kot ashera

 

Skąd ta cena?

 

Każdy zwierzęcy opiekun uważa, że jego podopieczny jest wyjątkowy i mądrzejszy od innych futrzaków. Są natomiast zwierzęta, które są wyjątkowe z innych powodów – powstały specjalnie, by zachwycać wyglądem i odznaczać się ponadprzeciętnymi cechami. Istnieje rasa kotów, na którą nie mogłaby sobie pozwolić większość z nas. Jest to kot ashera, rasa która uzyskała patent. Hodowla prowadzona była (firma nie prowadzi już działalności) z myślą o osobach uczulonych na koty, ale również takich, które marzyły o drapieżniku do towarzystwa, ale z cechami dzikich przodków. Koty ashera miały być hybrydą kota domowego i serwala. Okazuje się jednak, że wiele kotów sprzedawanych jako kot ashera było przedstawicielami rasy savannah. Niezwykle trudna do uzyskania rasa, rzekomo hipoalergiczna sierść i egzotyczny wygląd powodowały, że cena tego kota dochodziła nawet do 500 000 zł.

 

Charakterystyka

 

Kot ashera osiąga wielkość nawet do 15 kg i żyje do 20 lat. Jest niezwykle żywiołowy, jak przystało na kota blisko spokrewnionego z dzikim serwalem. Wymaga woliery zewnętrznej i dużo ruchu. Nie jest odpowiedni dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z kotami, ponieważ ma silną osobowość. Z drugiej jednak strony jest bardzo społeczny, potrzebuje dużo uwagi ze strony człowieka, codziennie dużo ruchu i zabawy. Koty te charakteryzują się dobrym zdrowiem i łatwością w pielęgnacji. Chociaż w chwili obecnej nie można zakupić już przedstawicieli tej rasy, to nadal żyją osobniki wyhodowane przed laty.

 

Inne drogie rasy kotów

 

Oprócz kota ashera do najdroższych ras zaliczyć można: savannah (cena do 40 000 zł), khao manee (cena do 11 000 dolarów), chausie (do 20 000 zł), kota bengalskiego (cena do 10 000 zł). Jak łatwo zuważyć, wśród najdroższych kotów pojawiają się rasy, które mają w swych genach dzikich przodków, nie dziwi więc, że za tak egzotyczną mieszankę genów należy zapłacić o wiele większą kwotę, niż za rasę bardziej popularną i łatwiej dostępną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *