Kong dla psa

LinkedIn

Jak dobierać zabawki kong dla psa?

Dzisiaj dostępnych jest wiele typów zabawek dla psów. Część spośród nich służy do zaspokojenia potrzeby żucia albo węszenia, część z nich jest pomocna w zaspokajaniu potrzeby fizycznej aktywności w ciągu dnia, a jeszcze inne zapewniają poczucie bezpieczeństwa i potrafią wyciszyć. Które zabawki kong dla psów są najbardziej popularne? Tego będzie można dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Psy, które nie posiadają swoich zabawek, potrafią znaleźć je sobie samodzielnie. Dlatego też ich właściciele nierzadko skarżą się, że po powrocie do domu, zastają pogryzioną kanapę czy buty. Psiaki mają naturalną potrzebę gonitwy, żucia, gryzienia i posiadania czegoś swojego, co będzie pachniało swojsko i dobrze się kojarzyło. W takim wypadku nie możemy oskarżać czworonoga o zapędy o charakterze niszczycielskim. Musimy zapewnić mu właściwe zabawki. Dokonując zakupu sprawdzonych, odpowiednio przygotowanych przedmiotów, zyskamy pewność, iż nie będą one zagrożeniem dla jego zdrowia czy życia. Ponadto nie ma w nich części, którymi nasz przyjaciel mógłby się zakrztusić.

Dlaczego zabawka dla psa kong jest aż tak popularna?

Z pewnością kong dla psa, nie jest zbyt skomplikowanym produktem, jeżeli chodzi o jego konstrukcję. Swoim wyglądem przypomina bałwanka albo ludzika Michelin. Kong classic – zabawki te ujrzane po raz pierwszy, mogą nie wzbudzać zbytnich emocji. Co więc powoduje, iż są aż tak popularne? Otóż według producenta zabawka dla psa kong posiada szereg istotnych właściwości i funkcji, które czynią ją naprawdę wyjątkową. Na początek warto przedstawić wszystkie funkcje, jakie spełnia zabawka kong dla psa i to, jak pozytywnie wpływają one na czworonoga. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych cech.

Stymulowanie rozwoju psa
Jako zabawka posiadająca wiele funkcji, zapewnia nieprzerwane stymulowanie rozwoju, nie tylko fizycznego, ale też psychicznego naszego pupila.

Bardzo dobra forma aportu
Oryginalny wygląd, jak i twarda, a przy tym niezwykle elastyczna guma powodują, iż zabawka ta za każdym razem może się odbić w zupełnie inny sposób, niż poprzednio. To sprawia, iż jest ona niezastąpionym aportem dla psa, wzbudza w zwierzęciu instynkty łowcy z każdym odbiciem i zapewnia mu sporo radości, zachęcając jednocześnie do wzmożonej fizycznej aktywności. Sprawdź teraz: zabawka typu kong do aportowania.

Zabijanie nudy
Psy, tak jak i my mogą się po prostu nudzić, ale potrafią znaleźć sobie zajęcie, żeby móc pokonać taką nudę. Niestety jednak pewnego typu zabawy i zachwiania, tym bardziej zwierząt młodych, mogą się nam nie spodobać. I tutaj z pomocą przychodzi nam zabawka dla psa: Kong. Wypchana smakołykami może utrzymywać czworonoga w ciągłym zainteresowaniu, wydłużając czas zabawy nie tylko wówczas, gdy nas nie ma w domu, ale także w czasie, kiedy w nim jesteśmy, ale mamy inne zajęcia.

Lęk separacyjny
Poziom lęku separacyjnego u naszego czworonoga osiąga zdecydowanie najwyższe wartości w ciągu pierwszych 20 minut po tym, jak pozostawimy go w domu zupełnie samego. Jeżeli zostawimy czworonogowi wypełnionego smakołykami Konga, to nie tylko umożliwimy mu łagodzenie stresu wywołanego rozłąką, ale także pozwolimy mu na skojarzenie pozostawania w domu z czymś bardzo dla niego przyjemnym. Istotne będzie to, żeby zostawiać psu zabawkę bez długich pożegnań, ponieważ mogą one spotęgować stres i lęk, które wiążą się z separacją.

Ząbkowanie u szczeniąt
W czasie, kiedy 28 zębów mlecznych wyrasta z dziąseł, nasze szczenię może czuć uciążliwy i dokuczliwy ból. Rozwiązaniem w takim przypadku, może być gryzienie i żucie miękkiej gumy, co pozwoli mu na złagodzenie tego typu bólu.

Forma gryzaka
Naturalna, a do tego trwała guma, z której tworzy się takie zabawki, zaspokaja instynktowne potrzeby gryzienia naszych pupili. Pomaga psom dorosłym, ale też szczeniakom nauczyć się właściwych zachowań podczas gryzienia. Może być niezastąpiona u psów ze skłonnościami do gryzienia różnego typu przedmiotów w naszym domu, tym bardziej tych, które należą do garderoby.

Gryzienie przedmiotów
Nasze czworonogi mają naturalną potrzebę gryzienia, która bez właściwego naprowadzenia, może być destrukcyjna w skutkach dla kapci czy butów właściciela. Żeby temu skutecznie zapobiegać, warto już od wieku szczenięcego uczyć czworonoga zachowań akceptowalnych dla opiekuna, co ułatwi nam Kong wypchany smakołykami. Jeżeli nauczymy i przyzwyczaimy pupila do żucia i gryzienia tej zabawki, zaoszczędzimy sobie przykrych sytuacji mających związek z niszczeniem mebli czy też innych przedmiotów w mieszkaniu.

Przedmiot spowalniający spożywanie pokarmu
Podawanie psu smakołyków czy pożywienia w Kongu ułatwi kontrolowanie jego wagi, dzięki zmuszeniu go powolnego jedzenia z jednoczesnym zapewnieniem wyzwania psychicznego. Psiak będzie się musiał trochę nagimnastykować, żeby mógł dotrzeć do tego, co zostało umieszczone w środku zabawki, a przy tym spali też nieco kalorii.

Łamigłówka
Otwór wykonany w środku zabawki Kong pozwala na umieszczanie tam ulubionej karmy, czy też przysmaków naszego czworonożnego przyjaciela. Podajmy zatem naszemu psu najlepsze dla niego przekąski właśnie wewnątrz zabawki Kong. Tym samym zmusimy go w łatwy sposób do gimnastyki nie tylko ciała, ale także umysłu. Psiak będzie musiał trochę pogłówkować, aby wyciągnąć z niej to, czego tak usilnie pragnie. Dzięki takiemu prostemu trikowi zapewnimy psu bardzo ciekawe zajęcie na wiele godzin i będziemy mogli wyjść z domu bez obawy o kolejne zniszczone w nim przedmioty.

Kong dla psa

Safe stick

To pierwsza zabawka dla psów w naszym zestawieniu, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to tak zwany bezpieczny patyk, który wykonany jest z dość twardej gumy i nie ma żadnego wystającego elementu. Przy zwykłej gałęzi, czy też patyku, psy nierzadko kaleczą swoje podniebienie, a wbite podczas takiej zabawy drzazgi nierzadko wymagają interwencji weterynarza. Dzięki zabawce safe stick, bawienie się z czworonogiem w aportowanie patyka, stanie się czystą przyjemnością i zapewni przy tym pełne bezpieczeństwo.

Dysk Dog Activity

To idealna zabawka do uczenia psa aportowania. Wykonano ją z miękkiego, a przy tym bardzo elastycznego sztucznego tworzywa. Posiada optymalne właściwości lotu, jak i wspiera ćwiczenie wytrzymałości i szybkości czworonoga. Dysk ten jest w pełni bezpieczny dla psa w czasie zabawy, nie ma ostrych krawędzi, jest łatwy w utrzymaniu i do tego miękki np: kong extreme.

Świecące się hantle

Świecące hantle są idealne do treningu. Wykonuje się je z termoplastycznej, trwałej gumy. Idealnie sprawdzą się w roli zabawki dla czworonoga uwielbiającego aktywność fizyczną. Zabawki dla psów mające kształt hantli, mają wbudowane na stałe diody LED, które świecą się przez pewien czas po tym, jak zabawka się odbije. Sprawdzą się również podczas spacerów wieczornych. Ponadto hantle te zostały wyposażone w wypustki masujące dziąsła i usuwające nadmiernie zgromadzoną płytkę nazębną.

Flip Board

To zabawka na sprawdzenie inteligencji u czworonoga, która sprawdzi się idealnie w roli zajęcia umysłowego. Flip Board jest podstawką mającą kształt koła, która zawiera różne zabawki dla czworonoga: suwaki, zawiasy, komory wraz z klapkami i 2 stożki. Pies przy okazji zabawy musi dostać się do suchego pokarmu, wypróbowując przy tym różne sposoby na otwarcie, zatem jest to idealny przedmiot, który wspiera zręczność i koncentrację u pupila.

Pamiętajmy zawsze o tym, iż kupując zabawki dla naszego pupila, powinniśmy wybierać wyłącznie sprawdzonych producentów. Z jakiej przyczyny? Ponieważ wyłącznie w taki sposób, możemy mieć pewność, iż do produkcji konkretnej zabawki wybrano właściwe i przede wszystkim nieszkodliwe materiały. Dokonując obserwacji własnego pupila, my jako właściciele, jesteśmy w stanie określić, jakiego typu rozrywka dostarczy mu zdecydowanie najwięcej radości.

Interaktywne zabawki dla psa

Zabawki dla psów, które określa się mianem interaktywnych, to takie, którymi czworonogi mogą się samodzielnie bawić. Są one wyjątkowe, ponieważ nagrodę dla psa stanowi zdobycie smakołyka za rozwiązanie trudniejszego albo łatwiejszego nieco zadania. Zabawki interaktywne są nierzadko stosowane przez behawiorystów, jak i stanowią idealny sposób na zabicie psiej nudy. Mogą być wykorzystane w domu, jak i na świeżym powietrzu w czasie fizycznej aktywności. Zabawki interaktywne dla psów można podzielić na kilka grup:

Zabawki wyciszające – do tej grupy zalicza się zabawki, do których możemy schować jakieś smakołyki. Pies próbując dostać się do smakołyka, musi przytrzymać zabawkę, lizać ją, gryźć i wykręcać w różnorodne strony. Lizanie i żucie ma wyciszający i kojący wpływ na czworonoga, a ponadto zabawka ta zadba o higienę w jamie ustnej pupila.

Zabawki pobudzające – to grupa zabawek, która odpowiada za aktywowanie czworonoga. Odróżniają się one poziomem trudności wydobycia smakołyków. Dobrze sprawdzą się w przypadku dynamicznych pupili, które uwielbiają węszenie i zdobywanie nowych łowieckich umiejętności.

Zabawki na inteligencję – to typ zabawek dla psów, których cel stanowi spokojne wydobywanie przysmaków, przy jednoczesnym pobudzaniu myślenia. W ofercie znaleźć można zabawki zagadki, puzzle, czy też pudełka z wieczkami albo przegródkami. Psy, żeby wydobyć własną zdobycz, muszą przeciągać i przesuwać części zabawek. Jest idealna alternatywa, która kształtuje dobry węch, jak i uczy poprzez zabawę,
zabawki do szarpania – przeznaczone są dla czworonogów, które kochają przeciąganie i szarpanie. Dla nich opcją idealną będzie szarpak połączony z amortyzowaną, wygodną rączką. Umożliwia to swobodne chwytanie szarpaka i zachęcanie czworonoga do zabawy.

Zabawki DIY – to rodzaj zabawek, które możemy stworzyć samodzielnie w domu. Rolki od ręczników papierowych, pudełka po butach, nożyczki i duża doza naszej fantazji, mogą idealnie sprawdzić się jako zabawki dla czworonoga, jak również być świetną alternatywą na spędzanie wolnego czasu z psem. Wystarczy, iż w pudełku po butach wytniemy kilkanaście otworów, w środku umieścimy ulubiony gryzak psa, przymocujemy wieczko i pozwolimy pupilowi wydobywać zabawkę.

Komentarz 1

  1. Super wpis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *