Hipoalergiczna karma dla psa: dlaczego jest to niezbędne rozwiązanie w przypadku alergii u Twojego pupila? 

LinkedIn

Reakcje alergiczne dotyczą pupili w takim samym stopniu jak ludzi. Jak karmić psa z alergią skórną? To pytanie zadają sobie właściciele czworonogów, którzy borykają się z uporczywym drapaniem i różnymi innymi dolegliwościami na zewnętrznej powierzchni ciała. Częstym problemem są także nietolerancje pokarmowe, które mogą spowodować niechęć do jedzenia i utratę wagi. W obu przypadkach odpowiednie żywienie jest kluczowe dla zachowania dobrej kondycji zwierzaka. Czym karmić psa z alergią skórną lub pokarmową? Jakie objawy powinny wzbudzić niepokój u właściciela? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, jaka karma będzie najlepszym wyborem dla psa alergika.

Objawy alergii skórnej lub pokarmowej u psa – kiedy zmienić karmę?

Alergia skórna z reguły jest wywołana czynnikami zewnętrznymi i bezpośrednim zetknięciem z alergenem. Najczęściej występuje świąd, zaczerwienienie skóry, przebarwienia, pogrubienie lub złuszczanie naskórka, itp. Z kolei nietolerancje pokarmowe wywołane są spożyciem substancji uczulającej, a objawia się to z reguły wymiotami lub biegunką. W przypadku psów najpowszechniejszymi alergenami pokarmowymi są:

  • mięso drobiowe,
  • nabiał,
  • jaja,
  • zboża, takie jak pszenica, kukurydza, soja,
  • dodatki do karm, takie jak konserwanty, barwniki, polepszacze smaku, czy zapachu.

Ważne jest to, że alergia u psa jest nieuleczalna. Można jedynie wydłużać okresy bezobjawowe, tzw. remisji. W przypadku alergii skórnej może okazać się konieczna pomoc weterynarza, z kolei przy nietolerancji po zdiagnozowaniu alergenu, zmiana sposobu żywienia może okazać się wystarczająca

Czym karmić psa z alergią skórną lub pokarmową? Zasady żywienia w przypadku alergii i nietolerancji

Wiele osób zastanawia się, jaka karma będzie najlepsza dla psa, który się drapie. W przypadku alergii skórnych sposób żywienia może wpłynąć na poprawę odporności, jednak sam w sobie nie stanowi remedium na ten problem. Ważne tu będzie usunięcie alergenu z otoczenia psa i wdrożenie leczenia we współpracy z weterynarzem.

Niezależnie od substancji uczulającej warto zastosować jakościowe karmy i zbilansowane, pełnowartościowe żywienie. Jaka karma dla psa alergika będzie najlepsza? Na rynku dostępne są produkty hipoalergiczne, które nie zawierają najpowszechniejszych alergenów i minimalizują ryzyko reakcji alergicznej. Czym karmić psa z alergią skórną lub pokarmową? Dobrą opcją będą hipoalergiczne produkty firm Brit, Fitmin czy Baltica, które dzięki dużej zawartości łososia dostarczą pupilowi niezbędnych składników odżywczych, a przy tym ryzyko reakcji alergicznych jest ograniczone praktycznie do zera.

Jaka karma dla psa z alergią skórną będzie najlepsza?

Jaka karma dla psa jest najlepsza? Taka, która go nie uczula, nie wywołuje dyskomfortu, wspomaga procesy metaboliczne i reguluje pracę układu pokarmowego. To od Ciebie zależy, co znajdzie się w miseczce Twojego pupila. W trosce o jego zdrowie, dobre samopoczucie i długie, pełne radości życie, warto znaleźć jakościową odpowiedź na pytanie czym karmić psa z alergią skórną i pokarmową. Dzięki temu zyskasz nie tylko wdzięczność swojego zwierzaka, lecz także ograniczysz wizyty u weterynarza. Odwiedź nasz sklep zoologiczny – chętnie podpowiemy Ci najlepsze rozwiązania dla dobra Twojego zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *