Bezzbożowa karma dla psa: wszystko, co musisz wiedzieć

LinkedIn

Opiekunowie czworonogów, chcąc zadbać o ich poprawne żywienie, zastanawiają się, jaka karma dla psa zapewni im niezbędne składniki odżywcze i nie spowoduje dyskomfortu. Niewłaściwa dieta może rozregulować układ pokarmowy pupila i rodzić konieczność częstych wizyt u weterynarza. Jak temu zapobiec? Wystarczy zadbać o odpowiednie żywienie pupila. Jaka jest najlepsza, sucha karma dla psa? Na co zwrócić uwagę w diecie zwierzaka? Przeczytaj nasz wpis, z którego dowiesz się, co to jest bezzbożowa karma dla psa i będziesz wiedzieć, jak wybrać dobrze zbilansowany produkt.

Czy zboża szkodzą psom?

Dieta pupila powinna być bogata w białko pochodzenia zwierzęcego, jednak nie wszystkie karmy takie są. Półki marketowe wypełnione są propozycjami, które zawierają śladowe ilości mięsa, a zamiast tego nafaszerowane są sztucznymi, bezwartościowymi składnikami. Mało tego – te wypełniacze często powodują różnego rodzaju alergie, czy dyskomfort, co z kolei może rodzić konieczność wdrożenia leczenia. 

Czy zboża szkodzą psom? Zdarzają się przypadki nietolerancji glutenu, która powoduje dolegliwości układu pokarmowego u psów. Ponadto w naturalnej diecie przodków psów domowych, zboża jako element diety zwyczajnie nie występowały. Dlatego zawartość zbóż w karmie, choć może być szkodliwa, to jest po prostu nienaturalna. Poszukując odpowiedzi na pytania, jaka jest najlepsza sucha karma dla psa, warto zainteresować się wariantami bez zboża.

Bezzbożowa karma dla psa – charakterystyka

Jaka jest charakterystyka bezzbożowej karmy dla psa? Jak łatwo się domyślić z nazwy, nie zawiera dodatku zbóż. Głównym składnikiem są produkty pochodzenia zwierzęcego, jest bogata w warzywno-owocowe dodatki oraz zdrowe oleje, tłuszcze i zioła. To sprawia, że taka karma dostarcza psom wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

To, że karma nie zawiera zboża, nie oznacza, że jest bez węglowodanów. Wręcz przeciwnie, z tym że inne jest ich źródło. Najczęściej pochodzą one z owoców i warzyw, czasem także z ziemniaków, batatów, komosy ryżowej, grochu bądź soczewicy.

Jaka jest najlepsza karma dla psa?

Na rynku dostępne są setki propozycji produktów żywieniowych dla pupili. Nie wszystkie jednak dostarczają Twojemu zwierzakowi to, czego potrzebuje – nawet te najgłośniej reklamowane. Jak wybrać karmę dla psa? Na co zwrócić uwagę w składzie? Dobrze zbilansowana dieta pupila powinna składać się z:

  • białek – jego głównym źródłem są podroby lub mięso, a nie mączki. Białka są najważniejszym źródłem energii w diecie psa,
  • tłuszczy – dodatek wartościowych olejów rybich lub lnianego dostarczy kwasów tłuszczowych, które są bardzo ważne w rozwoju młodych psów i dobrze wpływają na pracę mózgu i układu odpornościowego,
  • węglowodanów – najlepiej, jeśli w składzie znajdują się warzywa lub owoce. Dodatek marchwi, selera, batatów, jabłek bądź gruszki stanowi źródło witamin i antyoksydantów,
  • prebiotyków – wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego psa, mogą skrywać się pod symbolami FOS lub MOS.

Dobrej jakości sucha karma dla psa nie zawsze musi wiązać się z niebagatelną ceną. Petbox to sklep zoologiczny, w którym znajdziesz pełnowartościowe, świetnie zbilansowane artykuły żywnościowe dla Twojego pupila w świetnym stosunku ceny do jakości. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci dobrać najlepszy produkt! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *