Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Owczarek szkocki długowłosy | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Owczarek szkocki długowłosy

Opis rasy

 

Są to psy bardzo czułe oraz przyjacielskie. Ich charakterystyczną cechą jest długa i gęsta sierść, która nadaje im ogromnego uroku. Niegdyś pracowały jako psy pasterskie i zajmowały się zaganianiem owiec. Obecnie jednak są świetnymi towarzyszami dla całej rodziny.


Wygląd i charakter

 

Są to psy o dużym zacięciu pasterskim, dlatego opiekun musi być świadom ich mocnego instynktu i chęci do zaganiania różnych zwierząt, jakie spotka na spacerze. Odpowiednie i konsekwentne szkolenie może jednak pomóc w złagodzeniu tego problemu i ograniczyć takie zachowania. Są to psy inteligentne, które mają jednak swoje wymagania, dlatego nie każdy będzie w stanie sobie poradzić z ich wychowaniem.

Oprócz aktywności fizycznej potrzebują one również zaspokajania potrzeb umysłowych. Nie lubią się nudzić, dlatego niezbędne jest zapewniania im ciągłych atrakcji. Rasa ta sprawdzi się więc idealnie w przypadku osób aktywnych, które będą spędzały czas ze swoim pupilem na wspólnej zabawie i uprawianiu sportów. Dzięki temu będzie on mógł w odpowiedni sposób wyładować swoją energię.

Są to psy dość pracochłonne, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Wszystko to przez ich długą i gęstą sierść. Wymaga ona regularnego czesania i usuwania kołtunów, gdyż ma tendencję do nadmiernego plątania się. Opiekun musi wyposażyć się w cały arsenał narzędzi i akcesoriów do czesania oraz przycinania sierści.


Jak dbać?

 

Owczarki szkockie długowłose uwielbiają towarzystwo dzieci. Z tego względu bardzo często są one nazywane idealnymi psami rodzinnymi. Są łagodne i chętne do zabawy. Jednocześnie cechuje je także duża wrażliwość. Potrafią wyczuć humor i nastrój opiekuna, a bardzo często odzwierciedla się to w ich zachowaniu. Szybko przywiązują się do swoich opiekunów i są im wierne.

Psy te cechuje ponadprzeciętna inteligencja. Chętnie uczą się nowych sztuczek, dlatego potrzebują nieustannie nowych wyzwań, którym będą mogły sprostać. Ich charakter sprawia, że świetnie nadają się do uprawiania różnego rodzaju sportów. Są aktywne i uwielbiają ruch. Potrafią jednak wyciszyć się i leniuchować ze swoim ukochanym opiekunem na kanapie.

Owczarki szkockie są nieco nieufne, dlatego mogą sprawdzić się w rol stróżów pilnujących posesji. Są czujne, ale nie agresywne, dlatego ostrzegą o intruzie, ale nie zrobią mu krzywdy.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij