Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Barbet (Francuski pies dowodny) | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Barbet (Francuski pies dowodny)

Opis rasy

 

Barbet, archetypowy pies wodny Francji, jest rasą wiejską o średniej wielkości i zrównoważonych proporcjach, która pojawia się w dziełach sztuki już w XVI wieku. Z profilu Barbet jest lekko prostokątny, z mocną głową i długim, zamaszystym ogonem. Ma długie, gęste pokrycie kręconych włosów i charakterystyczną brodę. Zwinny sportowiec, Barbet był używany głównie do lokalizowania, spławiania i aportowania ptaków. Ma pogodne usposobienie, jest bardzo towarzyski i lojalny. Charakterystyczną cechą tego rustykalnego, średniej wielkości psa-ptaka jest gęsta, kędzierzawa sierść, która pokrywa go od czubka dużej, szerokiej głowy do czubka zakrzywionego ogona. Sierść występuje w odcieniach czerni, szarości, brązu lub płowy, czasem z białymi znaczeniami. Uroczo kudłata sierść tej rasy i sympatyczna natura sprawiają wrażenie ożywionego Muppet, ale Barbet to silny, solidnie zbudowany pies, hodowany od wieków jako zapalony myśliwy i niestrudzony pływak. Barbety są bardzo inteligentne i szybko uczą się nowych rzeczy. Mają spokojną naturę i łatwo się z nimi żyje, o ile zaspokaja się ich potrzeby w zakresie ćwiczeń.


Wygląd i charakter

 

Barbet, czyli francuski pies dowodny, to pies o średniej wielkości, osiągający wagę od 17 do 28 kg i wysokość w kłębie od 52 do 65 cm. Ma charakterystyczne, kręcone sierść, która pokrywa całe ciało, w tym uszy i pysk. Barbet występuje w różnych kolorach, takich jak czarny, brązowy, biały, płowy, szary, a także w połączeniach tych kolorów. Charakterystyczne cechy charakteru Barbeta to jego inteligencja, łagodność i przyjacielski stosunek do ludzi. Jest to pies bardzo przywiązany do swojego właściciela, co często prowadzi do tego, że jest zazdrosny o uwagę swojego opiekuna. Barbet jest również uważany za bardzo tolerancyjnego i cierpliwego psa, co sprawia, że jest dobrym towarzyszem dla dzieci. Jest to pies, który uwielbia pracować, więc potrzebuje dużo aktywności fizycznej i mentalnej. Barbet jest chętnie szkolony i świetnie sprawdza się w wielu dyscyplinach sportowych i pracy na polu. Wymaga regularnej pielęgnacji sierści, która musi być szczotkowana i przycinana, aby nie zaplątała się i nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu.


Jak dbać?

 

Pielęgnacja może być wspaniałym doświadczeniem dla Ciebie i Twojego psa. Właściwa pielęgnacja barbeta zaczyna się od pełnego wyczesania, przeczesania aż do skóry i dobrej kąpieli. Suszenie po kąpieli wyprostuje włosy i sprawi, że puch będzie gotowy do strzyżenia nożyczkami. Preferowane jest przycięcie na całej powierzchni do około 7 do 13 cm długości, aby pokazać kształt ciała, podczas gdy głowa, uszy i ogon pozostają dłuższe. W celu pokazania sierść na głowie musi sięgać kufy. Po przycięciu Barbet musi być zwilżony i pozostawiony do wyschnięcia, aby odzyskał swoje naturalne loki. Mocne, szybko rosnące paznokcie Barbeta należy regularnie przycinać obcinaczem do paznokci lub szlifierką, aby uniknąć przerostu, rozdwajania i pękania. Uszy należy regularnie sprawdzać, aby uniknąć gromadzenia się woskowiny i zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do infekcji. Zęby należy regularnie szczotkować.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij