Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Welsh Corgi Pembroke | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Welsh Corgi Pembroke

Opis rasy

 

To urocze i bardzo sympatyczne psy, które są wierne i oddane swoim opiekunom. Rasa ta nie jest jeszcze bardzo popularna w Polsce, ale coraz częściej można spotkać te charakterne czworonogi na ulicach. Dowiedz się nieco więcej na temat ich usposobienia oraz właściwej pielęgnacji.


Wygląd i charakter

 

Corgi to ukochana rasa psów królowej Elżbiety II. Nic dziwnego, skoro są to przyjacielskie i bardzo żywiołowe czworonogi. Mimo swoich niewielkich rozmiarów potrzebują sporej dawki ruchu. Świetnie dogadują się z dziećmi oraz innymi psami, dlatego jest to świetna rasa zarówno dla singli, jak i rodzin.

Psy tej rasy mają krępą budowę ciała oraz krótkie nogi. Głowa jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do reszty tułowia. Charakterystyczna są także duże stojące uszy. Sierść tych psów jest bardzo gęsta z podszerstkiem. Przedstawiciele tej rasy to zwierzaki bardzo ufne, które uwielbiają ludzi. Nie wykazują agresji i są niezwykle przyjazne. Dzięki temu, że są one bardzo energicznie to można z nimi uprawiać różnego rodzaju psie sporty. Łatwo się uczą i doskonale współpracują z opiekunem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że corgi niekiedy bywają dość uparte, dlatego podczas treningów należy zachować konsekwencję.


Jak dbać?

 

Nie są to psy wymagające, a dodatkowo cieszą się świetnym zdrowiem. Niekiedy pojawiają się u przedstawicieli tej rasy problemy z dyskami międzykręgowymi, co związane jest z ich anatomiczną budową. Opiekunowie tych psów muszą także szczególnie dbać o ich stawy. Bardzo ważna jest także odpowiednio zbilansowana dieta, gdyż mają one tendencję do tycia.

Corgi nie wymagają szczególnej pielęgnacji, gdyż mimo długiej sierści nie kołtuni się ona ani nie plącze. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym wyczesywaniu podszerstka co kilka tygodni, który ma tendencję do wypadania. Warto także od czasu do czasu kąpać corgi, dzięki czemu jego sierść będzie lśniąca i miękka. Należy również kontrolować stan pazurów, a gdy pies nie ściera ich samodzielnie, to należy je przycinać.

Corgi to rasa idealna dla osób, które będą w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu na to, aby w odpowiedni sposób wychować i ułożyć psa. Nie wymagają intensywnego szkolenia, ale jeśli zostaną pozostawione same sobie to mogą sprawiać problemy. Jest to rasa niezwykle sympatyczna i oddana swoim opiekunom.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij